Reklama

Kraków

Spotkania i warsztaty z psychoterapeutami w Domu Utopii

krakow.pl / SŁ
Dodano: 10.03.2024
Fot. Klaudyna Schubert
/ krakow.pl
Fot. Klaudyna Schubert / krakow.pl
Share
Udostępnij

W miniony weekend w Teatrze Łaźnia Nowa odbyła się premiera spektaklu „Padało” w reżyserii Anny Gryszkówny. Wydarzenie stało się dla Domu Utopii – Międzynarodowego Centrum Empatii, inspiracją do zainicjowania cyklu spotkań i warsztatów z psychoterapeutkami i psychoterapeutami, którzy będą zachęcać uczestników do zadbania o swoje zdrowie psychiczne.

Spektakl „Padało”

Bohaterkami spektaklu „Padało” są dwie kobiety – Liza i Tamta Liza. Młodsza z nich przyjechała do dużego miasta, żeby wymazać z pamięci traumatyczne wspomnienia. Spotkanie starszej Lizy, która jest do niej łudząco podobna, sprawia, że wraca pamięcią do minionych wydarzeń. Tym razem może ich jednak doświadczyć w zupełnie inny, niedostępny dla niej wcześniej sposób.

Spektakl z niezwykłą czułością i delikatnością opowiada o traumie i próbie ponownego zespolenia się ze swoim „zdrowym ja”. Podczas jego realizacji reżyserce i aktorkom towarzyszyła Anna Szulc, psycholożka i psychoterapeutka, która przeprowadziła je bezpiecznie przez kolejne etapy pracy, dając narzędzia do głębszego zrozumienia swoich bohaterek.

Kolejny set spektaklu „Padało” w Teatrze Łaźnia Nowa już 5 i 6 kwietnia o godz. 19.00 (będzie możliwość skorzystania z audiodeskrypcji).    

Warsztaty i spotkania

15 marca o godz. 17.00, również w Domu Utopii, odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego Pawła Łozińskiego pt. „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham”. Tuż po niej (o godz. 18.30) rozpocznie się spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro na temat zdrowia psychicznego w XXI wieku. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kubisiowska. 

13 kwietnia o godz. 10.30 organizatorzy cyklu zapraszają na warsztaty pracy z ciałem pt. „Uważne ucieleśnienie”, które poprowadzi Alicja Gruszka-Nowak, certyfikowana psychoterapeutka i trenerka Gestalt.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy