Jazzowe mini koncerty i ulotki, dzięki którym można kupić tańszy bilet – to elementy akcji promującej kolejną premierę Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – spektakl „Trzy siostry” wg Antoniego Czechowa.
Premiera jednej z najsłynniejszych sztuk Antoniego Czechowa, którą wyreżyserowała Magdalena Miklasz zaplanowana jest na 2 kwietnia, czyli w dniu, kiedy cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Teatru. Od czwartku, z dwutygodniowym wyprzedzeniem, rzeszowski teatr promuje to wydarzenie w różnych miejscach Rzeszowa.
Aktorzy „Siemaszki” wcielając się w rolę członków rodziny Prozorowów i wystylizowani na XIX-wieczne postaci ze sztuki Czechowa, występują z ok. 20-minutowym mini koncertem w różnych miejscach Rzeszowa. Jazzowe utwory grają i śpiewają: Mateusz Mikoś jako Andrzej Prozorow (akordeon), Justyna Król – Olga Prozorow (skrzypce), Dagny Cipora – Masza Prozorow (śpiew), Joanna Baran – Irina Prozorow (skrzypce), Adrian Budakow – Wasilij Solony (recytacja) oraz Mateusz Mosiewicz – Mikołaj Tuzenbach (konferansjerka).
Pierwszy występ odbył się w czwartek na Uniwersytecie Rzeszowskim, a kolejny w niedzielę, 20 marca, o godz. 15.00 w Galerii Rzeszów (poziom -1, przy fontannie).
Jednocześnie na ulicach Rzeszowa, także podczas koncertów, rozprowadzane są specjalne ulotki, dzięki którym będzie można kupić bilet na "Trzy siostry" za połowę ceny. Wystarczy rozwiązać rebus, który znajduje się na odwrocie ulotki. Po okazaniu w kasie Teatru (lub w dziale sprzedaży i marketingu) ulotki z rozwiązanym rebusem będzie można nabyć bilet w promocyjnej cenie 20 zł.
Jedna ulotka uprawnia do zniżki na jeden bilet i nie obejmuje biletów na premierę.
Prapremiera dramatu Czechowa pt. „Trzy siostry” odbyła się 31 stycznia 1901 r. w Moskwie. Jej główni bohaterowie to rodzeństwo – Irina, Masza, Olga i Andrzej. Wychowani w Moskwie, żyć muszą w prowincjonalnym mieście, gdzie wplątują się w nieszczęśliwe związki, a ich wizja powrotu do upragnionej stolicy, staje się coraz bardziej nierealna.