W finale konkursu Alicja Rega wykona utwór „Mój dom”, produkcji Anny Czenczek, do którego słowa i muzykę napisał Marek Kościkiewicz. Za aranżację utworu odpowiada Tomasz Filipczak. Chórki zaśpiewali uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w składzie: Patrycja Jurek, Aleksandra Wajda, Klaudia Zarzycka, Adrian Grądziel, Adam Szczypień.
Reprezentantkę Polski wyłonili jurorzy: Sylwia Lipka, Natalia Szroeder i Artur Orzech oraz telewidzowie podczas Krajowego Finału, który odbył się 1 października i był transmitowany przez TVP 1. To nie pierwszy telewizyjny sukces Alicji, którą wiernych fanów zdobyła m.in. dzięki niezapomnianym występom w programach „Mali Giganci” i „Hit Hit Hurra!”.
Teraz ma duże szanse wygrać Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Jedzie tam nie tylko jako reprezentantka Polski, ale zarazem Podkarpacia i Rzeszowa. Dlatego wyjazd Alicji do Gruzji wspierają: Prezydent Miasta Rzeszowa, Urząd Miasta Rzeszowa, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Partnerem wyjazdu jest również Województwo Podkarpackie.
W zwycięstwie pomóc jej także każdy z nas. W tym roku po raz pierwszy w historii Międzynarodowego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, nie obowiązuje zakaz głosowania na własny kraj, dlatego możemy wesprzeć Alicję swoimi głosami!
Jak oddać głos na Alicję?
-
Pierwsza runda głosowania rozpoczyna się 24 listopada.
-
Wejdź na stronę tv, gdzie będziesz mógł zobaczyć 30-sekundowe fragmenty występów.
-
Zagłosuj na Polskę i od 2 do 4 innych krajów.
-
Głosowanie w tej rundzie kończy się o 15:59, 26 listopada.
-
Oglądaj transmisję Eurowizji Junior w TVP 2 lub na com/junioreurovision, 26 listopada o 16:00.
-
Po zaprezentowaniu 16 występów konkursowych, ponownie wejdź na stronę tv i zagłosuj na 3-5 krajów (w tym Polskę).
-
Głosy internautów stanowią 50% wyniku!
Więcej szczegółowych informacji dotyczących zasad głosowania znajduje się na portalu eurowizja.org.
Alicja Rega i jej śpiewanie
Alicja Rega od 2010 roku uczy się śpiewu i zdobywa sceniczne umiejętności w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracując pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie Alicja rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym, dykcją i recytacją z elementami gry aktorskiej, ubiorem scenicznym, uczy się także zasad charakteryzacji i stylizacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba o wizerunek młodej wokalistki, zajmuje się rozwojem jej kariery i promocją.
Reprezentując Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, regularnie zgłaszana i przygotowywana przez Annę Czenczek, zdobywa najwyższe nagrody na wielu festiwalach piosenki, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych, m.in. na Litwie, Malcie, w Rosji, Estonii, Bułgarii, Niemczech, Czechach. Najważniejsze sukcesy wokalne Alicji to m.in.: Grand Prix X Festiwalu Piosenki Religijnej „Skowroneczek” w Nowym Sączu 2011, Grand Prix na XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu 2012, Grand Prix XI Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie 2013, I miejsce w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie 2013, Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium 2015, Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze” 2015, Grand Prix XV Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie 2017.
Alicja została wybrana przez Annę Czenczek spośród uczniów Centrum Sztuki Wokalnej do reprezentowania szkoły na castingu do telewizyjnego muzycznego programu TVN „Mali Giganci”. Pomyślnie przeszła casting, w którym konkurowały ze sobą dzieci z całej Polski i trafiła do grupy „Czaderek” prowadzonej przez aktorkę Anetę Todorczuk-Perchuć. Dziewczynki w rywalizacji grupowej zajęły drugie miejsce, natomiast Alicja została nagrodzona w rywalizacji indywidualnej – najlepszy głos I edycji programu „Mali Giganci”. 5 maja 2015 roku ukazała się płyta „Mali Giganci” wydana przez Universal Music Polska. Znalazły się na niej dwa utwory w wykonaniu Alicji – „I will love again” z repertuaru Lary Fabian oraz „There you’ll be” z repertuaru Faith Hill. Pierwsza piosenka otwiera cały album, zawierający trzynaście utworów w wykonaniu utalentowanych dzieci – uczestników programu telewizyjnego.
W 2016 roku Alicja, zgłoszona przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, przeszła eliminacje do kolejnego telewizyjnego programu talent show TVP 1 „Hit Hit Hurra!”. Spośród 800 zgłoszeń, do castingu zaproszono 150 osób, a ostatecznie do udziału w programie wybrano 22 wykonawców. Przez jedenaście odcinków jury w składzie: Edyta Górniak, Hirek Wrona i Bartek Caboń, oceniało wykonania uczestników, którzy śpiewali solo, w duetach i tercetach największe hity polskie i zagraniczne oraz występowali z gwiazdami polskiej estrady. Alicja Rega wystąpiła z zespołem Sound’n Grace i znalazła się w finale, do którego dostało się sześć osób z największą sumą punktów za wszystkie występy. Zwycięzcę programu wybierali telewidzowie w głosowaniu SMS-owym. W finale zaśpiewała utwór Czesława Niemena pt. „Dziwy jest ten świat” i zajęła II miejsce.
Wystąpiła również w programie TVP ABC „Petersburski Music Show”, gdzie prezentowała swoje umiejętności wokalne na Scenie Talentów.
Alicję można usłyszeć podczas koncertów charytatywnych i innych organizowanych przez CSW w Rzeszowie, m. in. wystąpiła na scenach XI, XII i XIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2015, 2016, 2017, brała udział w koncertach w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów, w spektaklu wokalno-tanecznym pt. „Maszerują strzelcy, maszerują” z towarzyszeniem zespołu Manitou oraz Wojskowej Orkiestry, którego premiera odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej, w koncercie wokalno-tanecznym „Już nie zapomnisz mnie” na rzeszowskim Rynku podczas otwarcia XIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”.
Bierze udział w licznych koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno-tanecznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa i Podkarpacia, m.in. w widowiskach świątecznych: „Gdy tak w kołysce….” (2011), „Kolędowanie – polski zwyczaj. Część 2” (2012), „Zadumany cały świat” (2015), „Anieli w Niebie Śpiewają” (2016), „Nie było miejsca dla ciebie” (2017), w reżyserii Anny Czenczek, które swoje premiery miały w Teatrze „Maska” w Rzeszowie oraz w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Alicja wzięła udział w nagraniu piosenek Majki Jeżowskiej: w duecie z Braćmi Golec na płycie „Czarodzieje uśmiechu 2” oraz w duecie z Łukaszem Zagrobelnym na płycie „Czarodzieje uśmiechu 3”, z których dochód został przekazany na program „Nie nowotworom u dzieci". Wzięła udział również w nagraniu płyty z kolędami pt. „Zadumany cały świat”, która ukazała się końcem 2014 roku dla uczczenia 15-lecia Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.