W Krakowie początek listopada to tradycyjne już rozpoczęcie akcji Koła Grodzkiego PTTK „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w akcji wszystkich, którzy chcą lepiej poznać miasto wybrane na swoje miejsce zamieszkania.
Może tak jak już przeszło tysiące osób, które zdobyło najwyższy stopień “wtajemniczenia” czyli Odznakę Przyjaciela Krakowa z Pawim Piórem pokochają Państwo Kraków i aby jeszcze lepiej Kraków poznać, pozostaniecie z akcją na wiele lat. Osób kontynuujących udział w akcji Koła Grodzkiego zapewne nie trzeba zachęcać.
Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie, a dla tras z ograniczoną liczbą miejsc należy wcześniej zaopatrzyć się w specjalną „miejscówkę”. Miejscówki oraz dzienniczki do zdobywania odznaki są do nabycia w Kole Grodzkim PTTK. Dzięki wsparciu ze strony Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa udział w spacerach jest bezpłatny.
Partnerami akcji są także: Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Krakowa, Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły. Portal Magiczny Kraków sprawuje patronat medialny.
Start już jutro, 4 listopada. Uczestnicy spotkają się przy bramie Głównej Cmentarza Rakowickiego o godz. 10.00, aby wziąć udział w jednej z dwóch przygotowanych na ten dzień tras:
- Wielcy ludzie i zabytki sztuki
- Szlak wolności i niepodległości
Obydwie trasy są propozycją dla wszystkich stopni odznak.
A w niedzielę, 5 listopada odbędą się:
- odznaka brązowa – „Spacer po Wzgórzu Wawelskim – miejsca znane i nieznane” – Spotkanie o godz. 9.30 na Placu oo. Adama Studzińskiego,
- odznaka srebrna i złota – zwiedzanie Nowego Cmentarza Żydowskiego, spotkanie grupy przed wejściem na cmentarz, ul. Miodowa, o godz. 10.30
Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej Koła: www.kologrodzkie.pl.
Organizatorzy zachęcają także do odwiedzenia Koła Grodzkiego PTTK osobiście (ul. Zyblikiewicza 2b). Można także zadzwonić: tel. 12 422 85 28. Dyżury odbywają się w poniedziałki od 12.00 do 15.00 oraz we wtorki i czwartki od 15.00 do 18.00.