Reklama

Kraj

Prezes PiS: opcja europejska chce zniszczyć religię i zrobić z ludzi zwierzęta

kos/ bur/ mrr/ PAP
Dodano: 16.05.2024
Fot. PAP/Rafał Guz
Warszawa, 13.05.2024. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w siedzibie partii na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, 13 bm. (ad) PAP/Rafał Guz
Fot. PAP/Rafał Guz Warszawa, 13.05.2024. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w siedzibie partii na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, 13 bm. (ad) PAP/Rafał Guz
Share
Udostępnij

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski rozpoczął wojnę religijną, opcja europejska chce zniszczyć religię i zrobić z ludzi zwierzęta, my się na to w Polsce nie godzimy – powiedział w czwartek w Dąbrowie Białostockiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński powiedział podczas spotkania z mieszkańcami, że mamy w tej chwili do czynienia “z wojną religijną, która została rozpoczęta przez (prezydenta Warszawy Rafała) Trzaskowskiego”. “Właśnie nakazał wyeliminować wszelkiego rodzaju symbole religijne, wiadomo, że chodzi o religię katolicką” – mówił Kaczyński.

“I to będzie nam towarzyszyć, póki oni będą rządzić, bo ta opcja europejska jest właśnie taka – zniszczyć religię, zniszczyć to, w co ludzie wierzą, że są czymś więcej niż tylko homo sapiens, że są ludźmi, którzy mają duszę, że są ludźmi, którzy zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga (…). Że są ważni i – jeśli chodzi o to, co najważniejsze, co w naszym wnętrzu, w naszych sercach, duszach – nieśmiertelni” – powiedział prezes PiS.

“Chcą to zniszczyć, chcą z ludzi zrobić zwierzęta, my się tu w Polsce na to nie godzimy” – oświadczył Kaczyński.

W czwartek “Gazeta Wyborcza”, powołując się wewnętrzne rozporządzenie podpisane przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, napisała, że “Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce zakazuje krzyży w urzędzie, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach”. Trzaskowski oświadczył, że nikt nie zamierza prowadzić w Warszawie walki z jakąkolwiek religią, ale Polska jest państwem świeckim, a Warszawa jest tego państwa stolicą.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy