Reklama

Kraj

Prawdopodobnie w piątek prokuratura przesłucha sprawcę ataku w szkole w Kadzidle

Ilona Pecka / PAP
Dodano: 30.11.2023
Fot. PAP/Marcin Onufryjuk
Fot. PAP/Marcin Onufryjuk
Share
Udostępnij

Prawdopodobnie w piątek rano śledczy przeprowadzą czynności z 18-letnim uczniem szkoły w Kadzidle k. Ostrołęki, który zaatakował nożem troje swoich kolegów. W trakcie oględzin w szkole i na boisku znaleziono cztery noże. Najprawdopodobniej jednego z nich użył sprawca – poinformowała w piątek prokuratura w Ostrołęce.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Elżbieta Edyta Łukasiewicz przekazała PAP, że razem z ostrołęckimi policjantami śledczy przesłuchali do tej pory ponad 20 uczniów, którzy brali udział w lekcji, kiedy doszło do ataku 18-letniego nożownika. “Przesłuchano także osobę prowadzącą lekcję oraz rodziców zatrzymanego chłopaka i jego kolegę” – powiedziała rzeczniczka. Przeszukano także mieszkanie podejrzanego.

“W toku podjętych na miejscu zdarzenia czynności przeprowadziliśmy oględziny miejsca ataku na młodzież, wewnątrz budynku szkoły i na zewnątrz – na boisku. Podczas oględzin zabezpieczyliśmy cztery noże. Prawdopodobnie jednego z nich użył sprawca” – powiedziała prok. Łukasiewicz. Zaznaczyła, że na razie prokuratura nie będzie informować o wynikach przeprowadzonych czynności procesowych.

“Aktualnie uzyskujemy dokumentację lekarską wszystkich pokrzywdzonych, by przekazać ją biegłemu z zakresu medycyny. Konieczna na potrzeby postępowania jest opinia co do obrażeń, jakich doznali pokrzywdzeni” – powiedziała rzeczniczka. “Czynności z podejrzanym prawdopodobnie będą przeprowadzone jutro rano” – dodała.

W środę podczas zajęć w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle k. Ostrołęki jeden z uczniów zaatakował dwóch kolegów i koleżankę. “Jeden z chłopców doznał ran ciętych szyi, dziewczyna – ran brzucha. Pokrzywdzony chłopak trafił do szpitala w Warszawie, pokrzywdzona dziewczyna do szpitala w Ostrołęce” – powiedziała rzeczniczka.

Uczeń, który miał rany cięte przedramienia, po kilku godzinach od zdarzenia został przewieziony do szpitala w Szczytnie. Po około godzinie od ataku sprawca został zatrzymany w odległości około 500 m od szkoły. Aktualnie przebywa szpitalu z uwagi na lekkie obrażenia ciała. Pilnowany jest przez funkcjonariuszy policji i pozostaje do dyspozycji prokuratury. Z ustaleń PAP wynika, że 18-latek został złapany w okolicach stadionu w Kadzidle, gdy usiłował popełnić samobójstwo.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy