Reklama

Kraj

Łódzkie: atak nożownika w zgierskim szpitalu

Hubert Bekrycht / PAP
Dodano: 25.02.2024
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Szczecin, 18.02.2022. Policja - zdjęcia ilustracyjne. (mb/awol) PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki Szczecin, 18.02.2022. Policja - zdjęcia ilustracyjne. (mb/awol) PAP/Marcin Bielecki
Share
Udostępnij

W szpitalu w Zgierzu (woj. łódzkie) odwiedzający pacjentkę mężczyzna zaatakował ją nożem. W plecaku miał łatwopalną substancję. Został zatrzymany. Grozi mu dożywocie – podał w niedzielę po południu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę przed południem podczas niedzielnych odwiedzin w Szpitalu Wojewódzkim w Zgierzu (Łódzkie). 41-letni mężczyzna ugodził nożem swoją 32-letnią znajomą. “Mężczyzna miał ukryty pod kurtką nóż. Później okazało się, że w plecaku, który miał ze sobą mężczyzna był 5-litrowy pojemnik z łatwopalną substancją” – powiedział Kopania.

“Mężczyzna zaatakował nożem 32-letnią kobietę, która najprawdopodobniej spodziewała się jego wizyty. Wcześniej pacjentka wyszła na zewnątrz oddziału, na którym przebywała. W wyniku ataku nożem doznała ran okolic klatki piersiowej. Jest na oddziale ratunkowym. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – podkreślił prokurator. Jak dodał, stan zdrowia rannej wymagał operacji.

41-latek zaatakował także ręcznym miotaczem gazowym inne osoby, między innymi mężczyznę i kobietę, którzy próbowali pomóc napadniętej. “Agresywny mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratury w Zgierzu. Chcielibyśmy z jego udziałem dokonać w poniedziałek czynności procesowych. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, co do kwalifikacji tego czynu. Najbardziej prawdopodobne jest, że mężczyzna usłyszy zarzuty usiłowania zabójstwa. To zbrodnia zagrożona karą nawet dożywotniego więzienia” – relacjonował rzecznik.

Prokurator wyjaśnił, że napastnik zaatakował w szpitalu swoją wcześniejszą partnerkę. “Używał wobec niej słów wulgarnych i groził, że ją zabije” – podkreślił. “Gromadzimy materiał dowodowy, zbieramy zeznania świadków, zwłaszcza osób, które pomagały zaatakowanej 32-latce, która podczas ataku próbowała ukryć się w jednym ze szpitalnych budynków” – poinformował prok. Kopania.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi zgierska prokuratura.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy