Reklama

Kraj

Nowacka: wsparcie szkół zawodowych i technicznych priorytetem rządu

dsr/ huk/ aba/ jpn/PAP
Dodano: 02.09.2024
Mielec, 02.09.2024. Minister edukacji Barbara Nowacka podczas ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego 2024/2025, 2 bm. w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Mielec, 02.09.2024. Minister edukacji Barbara Nowacka podczas ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego 2024/2025, 2 bm. w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Share
Udostępnij

Reforma, którą opracowujemy, będzie oparta na dwóch filarach, tak by odpowiedzieć na wyzwania współczesnego świata – i na wyzwania gospodarcze – powiedziała w poniedziałek w Mielcu szefowa MEN Barbara Nowacka. Wsparcie szkół zawodowych i technicznych będzie priorytetem dla rządu – zapewniła.

Ministra edukacji Barbara Nowacka uczestniczyła w poniedziałek w ogólnopolskiej inauguracji nowego roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu w woj. podkarpackim.

“Chciałabym zapewnić (…), że dla naszego rządu i dla Ministerstwa Edukacji Narodowej wsparcie dla szkół zawodowych i technicznych będzie w najbliższym czasie priorytetem” – powiedziała ministra podczas uroczystości. Zaznaczyła, że już teraz są programy, które wspierają zainspirowanie dzieci w przedszkolach naukami ścisłymi i technicznymi. Zapowiedziała, że w starszych klasach będzie wspierane nauczanie matematyki i nauk ścisłych.

Ministerstwo będzie (…) inwestowało we wsparcie tych, którzy radzą sobie najsłabiej

“Ministerstwo będzie (…) inwestowało we wsparcie tych, którzy radzą sobie najsłabiej” – zapewniła. Zapowiedziała też wsparcie uczniów zdolnych i nauczycieli, którzy z nimi pracują, bo – jak mówiła – oprócz swojej pracy zawodowej wykonują wielką pracę nad szlifowaniem talentów młodych osób. “To jest kolejna rzecz, którą będziemy się w najbliższym czasie zajmować, na które również ministerstwo przeznaczy czas i środki” – powiedziała szefowa MEN.

Poinformowała, że ministerstwo będzie prowadziło szerokie konsultacje, nie tylko z radą dyrektorów szkół technicznych i zawodowych, ale i z przedsiębiorcami, tak by jak najlepiej przygotować młode osoby do wejścia na rynek pracy wysokich technologii, nowych potrzebnych kompetencji.

“Reformę, którą opracowujemy w ministerstwie, która zacznie wchodzić w życie od 2026 r. opieram na dwóch filarach. Na filarze kompetencji przyszłości, takich, żeby odpowiedzieć na wyzwania współczesnego świata, ale również wyzwań gospodarczych” – powiedziała Nowacka.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy