Stół do jadalni inny niż wszystkie? Jeśli myślisz, że do tak prostego mebla niewiele już można wnieść nowego, zerknij na dzieła włoskich projektantów z Werony, miasta Romea i Julii. Romantyzm połączyli z najnowszą technologią. Ich stół to solidne nogi z wiekowych, dębowych bali, przykryte blatem z cienkiego jak ceramiczna płytka i niezwykle wytrzymałego spieku kwarcowego. Rozkładany? Oczywiście. Takie cudo znaleźć można w salonie BOZ Design przy ul. Geodetów w Rzeszowie.
Spiek kwarcowy jako blat stołu potrafi zadziwić i potwierdza, że nowe technologie możemy nie tylko nosić razem z najnowszym i’Phonem w kieszeni, ale umieścić w centralnym punkcie domu. Spiek kwarcowy meblarskim high-tech jest bez wątpienia. Dzięki nowoczesnym technologiom powstaje wielkoformatowa płyta o grubości kilku milimetrów. Nadaje się na okładzinę ścienną w domu i na zewnątrz, coraz częściej jest wykorzystywana na blaty kuchenne.
Tym niezwykłym materiałem zainteresowali się również designerzy, tworzący meble. Piękne, stylowe, a zarazem wyrafinowane projekty z wykorzystaniem spieku kwarcowego, proponuje w najnowszej kolekcji mebli firma Oliver B. To marka wywodząca się z Werony we Włoszech i od lat specjalizująca się w produktach bazujących na drewnie. Potrafi z tego surowca tworzyć ciekawe formy. Miasto Romea i Julii zobowiązuje. Dlatego filozofią firmy Oliver B jest bycie wyjątkowym, cennym, namiętnym i … włoskim.
W przemyśle meblarskim Włochy są synonimem doskonałości w projektowaniu i technologii. Włoskie produkty są zaś znane z tego, że płynnie łączą ze sobą sztukę i technikę, piękno i trwałość oraz harmonię. To wszystko przychodzi na myśl, kiedy patrzymy na stoły Oliver B. Połączenie lekkiego w formie spieku kwarcowego z grubymi drewnianymi belkami jest ciekawe i odważne. Za sprawą kontrastu mebel jest bardzo oryginalny, zaskakuje, kojarzy się z wyrafinowanym stylem i doskonałym designem.
Spiek kwarcowy tylko z pozoru jest delikatny. Ten materiał ma bardzo wysoką odporność, więc bez problemu udźwignie najcięższą zastawę. A każdą plamę zmyjemy wodą. Włoscy projektanci proponują stołowe blaty w kolorze beżu, antracytu. Jednolite lub przypominające zabarwieniem marmur. Drewno, które wykorzystuje Oliver B, to dąb i orzech amerykański. Można wybierać odcienie – ciepłe i zimne, bliższe grafitom lub brązom. Na obrobionym drewnie będą widoczne pęknięcia, rysy, uszczerbki – to bardzo modny, odwołujący się do natury i ekologii trend. Antidotum na wymuskany i pędzący ku nowoczesności świat – „jestem stare i piękne” wydaje się mówić drewno z włoskich mebli.
Takie drewno nadal modne jest także jako blat stołu. Wtedy ciekawe i kontrastowe materiały pojawiają się jako podstawa mebla – nogi wykonane są z metalu, nowoczesnego tworzywa. Ciekawe propozycje takich zestawień znajdziemy w meblach Cattelan Italia. Ta jedna z najlepszych włoskich marek również prezentuje swoje produkt w BOZ Design w Rzeszowie. Zachwyca stołami nie tylko o drewnianych, ale również marmurowych i betonowych blatach. To meble z najwyższej półki. Droższe od propozycji marki Oliver B, która pod względem ceny jest miłą alternatywą dla estetów i miłośników piękna. Ale najlepiej przekonać się o tym samemu. Odwiedzić salon BOZ Design, przejechać ręką po chłodnym, stołowym blacie i przekonać się, czy właśnie przy takim chciałoby się urządzić biesiadę z przyjaciółmi.
Salon Łazienek BOZ | Rzeszów, ul. Geodetów 3
Płytki ceramiczne: tel. 17 8500 347, plytki@boz.pl
Ceramika i armatura: tel. 17 8500 355, ceramika@boz.pl
www.boz.pl