Reklama

Biznes

Rusza budowa wielkiej bazy LOTAMS w Jasionce. Praca!

Alina Bosak
Dodano: 14.09.2023
Baza obsługi technicznej samolotów w Jasionce, jaką zamierza wybudować LOTAMS. Fot. Wizualizacja LOTAMS
Baza obsługi technicznej samolotów w Jasionce, jaką zamierza wybudować LOTAMS. Fot. Wizualizacja LOTAMS
Share
Udostępnij

Za dwa lata w Jasionce otwarta zostanie największa i najnowocześniejsza baza obsługi technicznej samolotów w Europie. Spółka LOTAMS wybrała w końcu wykonawcę zapowiadanej od 2019 roku inwestycji. W Internecie umieściła też ogłoszenie, w którym zaprasza na targi pracy w Rzeszowie.

Spółka LOTAMS wybrała Generalnego Wykonawcę i podpisała umowę na realizację jednej z największych i najnowocześniejszych baz obsługi technicznej samolotów w Europie. Bazę na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w ciągu 21 miesięcy wybuduje konsorcjum, w skład którego wchodzi Polimex Mostostal oraz Polimex Infrastruktura sp. z o.o. Inwestycja ma zostać oddana w pierwszym kwartale 2025 roku.

Hangar serwisowy, płyta i budynek z zapleczem biurowym

Na terenie lotniska w podrzeszowskiej Jasionce powstanie kompleks serwisowy dla samolotów o powierzchni ok. 30 tys. m2. Będzie się składał z części biurowej i warsztatowej. W hangarze obsługowym o powierzchni użytkowej blisko 13 tys. m2 będą serwisowane i naprawiane samoloty pasażerskie. Hala będzie przystosowana do jednoczesnej obsługi dwóch samolotów wielkości Boeinga 787-8 (Dreamlinera).

Przed hangarem wykonana zostanie płyta postojowa o pow. 40 tys m2. Obok stanie budynek biurowy z zapleczem technicznym i socjalnym.

9,7 ha gruntów w Jasionce pod budowę bazy LOTAMS kupił jeszcze w 2021 roku za 16,6 mln zł od portu lotniczego w Rzeszowie. Zapowiedź inwestycji padła jeszcze wcześniej, ale kiedy świat opanowała pandemia, a rynek lotniczy przeżył chwilowe złamanie, wokół budowy działo się niewiele.

Teraz inwestycja wreszcie rusza i ma kosztować ok. 216 mln zł. Jak poinformowała Aleksandra Juda, prezeska zarządu spółki LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS), inwestycja zostanie sfinansowana w głównej mierze ze środków pochodzących z dokapitalizowania Spółki przez Polska Grupę Lotniczą. „Na realizację inwestycji Spółka uzyskała również wsparcie Skarbu Państwa, niebędącego pomocą publiczną, w formie objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym, co zostało zrealizowane w 2018 r. Finansowanie inwestycji nastąpi także przy pomocy kredytu bankowego oraz środków własnych Spółki, pochodzących z kapitału obrotowego”, powiedziała Aleksandra Juda w wywiadzie dla Pasazer.com.

Wizualizacja bazy LOTAMS

LOTAMS rekrutuje do pracy

W związku z planowana bazą LOTAMS regularnie pojawia się na targach pracy w Rzeszowie. Najbliższe odbędą się 16-17 września w Hali Podpromie.   

„Jeśli pracujesz w branży lotniczej i poszukujesz możliwości rozwoju lub dopiero zaczynasz przygodę z lotnictwem, to będzie doskonała okazja do zapoznania się z naszymi ofertami pracy, porozmawiania z rekrutrami oraz mechanikami lotniczymi LOTAMS, którzy wprowadzą Cię w tajniki obsługi technicznej statków powietrznych. Koniecznie zapisz swoje CV w telefonie – dzięki temu będziesz mógł/mogła zaaplikować do LOTAMS bezpośrednio na naszym stoisku”, zachęca spółka.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy