Reklama

Biznes

Przemysław Tejkowski nie jest już prezesem Polskiego Radia Rzeszów

Aneta Gieroń
Dodano: 04.01.2024
Przemysław Tejkowski. Fot. Tadeusz Poźniak
Przemysław Tejkowski. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Przemysław Tejkowski od czwartku, 4 stycznia nie jest już prezesem Polskiego Radia Rzeszów. O odwołaniu poinformowała go Barbara Fałat, główna księgowa w Polskim Radiu Rzeszów, pełnomocniczka likwidatora Polskiego Radia. Były już prezes opuścił budynek w czwartek przed południem. Wcześniej zniszczył pieczątki i kartę wejściową do radia.

Przemysław Tejkowski prezesem Polskiego Radia Rzeszów był prawie 8 lat, od lutego 2016 roku. W przeszłości był też dyrektorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i członkiem zarządu TVP.

Były już prezes radia funkcję stracił w wyniku zmian wprowadzonych 29 grudnia 2023 roku przez ministra kultury, Bartłomieja Sienkiewicza. Ten w ostatnich dniach grudnia 17 rozgłośni regionalnych publicznego radia postawił w stan likwidacji. Od 3 stycznia 2024 roku likwidatorem spółki jest Paweł Kusak, w Polskim Radiu Rzeszów pełnomocniczką likwidatora jest Barbara Fałat, główna księgowa.

Jak nieoficjalnie mówią dziennikarze rzeszowskiego radia, wielu było zaskoczonych, że Przemysław Tejkowski, po prostu wstał i wyszedł z radia, wcześniej żegnając się tylko z najbliższymi współpracownikami. Spodziewano się, że będzie okupował radio tak długo jak się da. Nic takiego się nie wydarzyło.

Radio Rzeszów bez prezesa Tejkowskiego, ale z pełnomocniczką likwidatora

Dziennikarze i pracownicy radia zostali też zapewnieni przez Barbarę Fałat, że rozgłośnia pracuje normalnie, a wszystkie zawarte umowy i zobowiązania są aktualne.

Co do przyszłości zawodowej Przemysława Tejkowskiego, już pojawiły się spekulacje, że wkrótce mógłby zostać nowym dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego konkurs na to stanowisko ogłosił jeszcze w listopadzie, a wymagane dokument można składać do 5 stycznia 2024 roku. Do końca lutego ma być wybrany nowy dyrektor. Nie jest jednak tajemnicą, że zarząd województwa podkarpackiego nie darzy zbyt dużą sympatią byłego już prezesa Radia Rzeszów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy