Reklama

Ludzie

Jakub Osika nowym likwidatorem Radia Rzeszów

Aneta Gieroń
Dodano: 16.01.2024
Jakub Osika. Fot. Archiwum Jakuba Osiki
Jakub Osika. Fot. Archiwum Jakuba Osiki
Share
Udostępnij

W środę, 17 stycznia o godz. 9.00 w siedzibie Polskiego Radia Rzeszów, Jakub Osika od Barbary Fałat, głównej księgowej w Polskim Radiu Rzeszów, która jest też pełnomocniczką likwidatora Polskiego Radia, ma odebrać powołanie na nowego prezesa Polskiego Radia Rzeszów. – We wtorek, 16 stycznia taką informację przekazał mi telefonicznie Paweł Kusak, od 3 stycznia 2024 roku likwidator spółki – mówi Jakub Osika. – W środę zamierzam się spotkać z całą załogą radia, ale żadnych decyzji personalnych nie będę podejmował. Chcę się dokładnie przyjrzeć sytuacji w radiu, uspokoić atmosferę, porozmawiać ze wszystkimi pracownikami, a w kolejnych tygodniach przyjdzie czas na wprowadzanie zmian.

Jak przyznaje Osika, ma pomysł i wizję na Radio Rzeszów. Przede wszystkim chce, by to było radio wykorzystujące swój potencjał i słuchane przez ludzi.

– To jest radio, które wymaga gruntowanych zmian i budowy struktur od początku – dodaje Jakub Osika. – Wiem, jak to zrobić, bo radio od wielu lat jest moją pasją i miłością.

Jakub Osika w Polskim Radiu Rzeszów

W przeszłości Osika był współzałożycielem oraz zarządzającym przez ponad 10 lat Radiem Bieszczady oraz doradcą wojewody podkarpackiego, gdy wojewodą była Małgorzata Chomycz. Od 2007 do 2014 roku należał do Platformy Obywatelskiej. W latach 2011-2018 był dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku, a obecnie jest kierownikiem referatu promocji UMiG Zagórz związanym z Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu.

Jakub Osika ma 52 lata, z wykształcenia jest ekonomistą i od 3 kadencji członkiem Rady Programowej Polskiego Radia Rzeszów. Od 2 kadencji zasiada też w Radzie Miasta Sanoka.

– W chwili, gdy otrzymam nominację na prezesa Radia Rzeszów, zrezygnuję z mandatu radnego – zapowiada Osika. – Nie zamierzam jednak na stałe przenosić się do Rzeszowa, będę codziennie dojeżdżał z Sanoka. Radia zaś słucham zawsze i wszędzie. Nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy