Reklama

Biznes

150 uczestników i 24 godziny programowania podczas hackathonu

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 18.05.2017
32648_glowne
Share
Udostępnij

W weekend 19-20 maja w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce odbędzie się trzecia edycja maratonu programistów. Udział w Hackathon Rzeszów zapowiedziało ok. 150 uczestników, którzy przez 24 godziny będą programować tworząc prototyp projektu, który mógłby zaistnieć jako start-up. Organizatorem wydarzenia są rzeszowskie firmy PrimeBit Studio i Cervi Robotics.

Hackathon polega na tym, że drużyny składające się z jednej, dwóch, trzech lub czterech osób pracują przez 24 godziny bez przerwy nad stworzeniem prototypu projektu, który mógłby zaistnieć jako start-up. Nad drużynami czuwają trenerzy z Microsoft Polska oraz pracownicy firm IT. Hackathon jest darmowy dla wszystkich uczestników, ale muszą oni pracować na własnym sprzęcie. W poprzednich latach w maratonie programistycznym brali udział uczestnicy m.in. z Warszawy, Gdańska, Szczecina, Krakowa, Lublina, a także liczna reprezentacja Podkarpacia.

– Co roku w hackathonie startuje wielu młodych ludzi, ale mamy też „weteranów” ze sporym doświadczeniem w programowaniu. W wydarzeniu mogą brać udział także osoby spoza branży IT, które mają swoje pomysły. Oczywiście, dobrze, gdy w zespole będzie programista, który stworzy prototyp, ale nie wykluczamy np. zespołu grafików, którzy zaprezentują ciekawe rozwiązania – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Studio, organizatora imprezy.

Nagrody o wartości 15 tys. zł i czek na pokaźną sumę

Hackathon ma formułę konkursu w trzech kategoriach: gry, aplikacje biznesowe oraz Internet Rzeczy, czyli smart city. Ta ostatnia kategoria pozwoli stworzyć interesujące rozwiązania dla mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia. Pracę zespołów startujących w każdej z tych kategorii będą oceniać jurorzy, czyli przedstawiciele firm partnerskich wydarzenia, instytucji otoczenia biznesu oraz osoby mające doświadczenie w prowadzeniu biznesu. – Jury gwarantuje rzetelną i uczciwą ocenę, poza tym uczestnicy mogą otrzymać bezpośrednio od nich informację na temat swojego pomysłu – dodaje Michał Ręczkowicz.

W tym roku wartość wszystkich nagród, jakie są do wygrania w konkursie, to 15 tys. zł. Główną nagrodę dostarczy firma Edu Lab – najlepszy zespół otrzyma czek otwierający drogę do akceleracji i szansę na zdobycie miliona złotych na rozwój swojego pomysłu. – W hackathonie nie było jeszcze takiej nagrody. Zwycięzca na pewno będzie zadowolony – przyznaje Michał Ręczkowicz.

Hackathon Rzeszów rozpocznie się o godz. 17 w piątek, 19 maja, a zakończy w sobotę, 20 maja o godz. 18. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła firma Microsoft Polska. Hackathon odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa. Głównym Partnerem eventu jest park Aeropolis RARR S.A Janusz Fudała, prezes RARR-u zwraca uwagę, że zaangażowanie instytucji w organizację hackhatonu wynika m.in. z tego, że maraton programistów wpisuje się w inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego oraz w działania, jakich podejmuje się RARR S.A.

– Uznaliśmy, że zarówno RARR S.A., jak i Park Aeropolis oraz Inkubator Technologiczny są najwłaściwszym miejscem, w którym mógłby odbyć się Hackhaton – mówi Janusz Fudała, prezes RARR S.A. – W ciągu ostatnich miesięcy zorganizowaliśmy wiele imprez i wydarzeń o charakterze start-upowym, gościło u nas wielu ekspertów specjalizujących się w nowych technologiach. Wspieramy młodych przedsiębiorców, start-upowców oraz wszelkie innowacyjne inicjatywy, zaś branża informatyczna jest jedną z kilku preferowanych branż, na jakie stawia Inkubator Technologiczny. Dlatego zaprosiliśmy hackathon programistów do inkubatora. Zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże – na wydarzenie przyjadą programiści z całej Polski. To bardzo prestiżowa impreza.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy