Reklama

Biznes

Jesienią sadzą w Rzeszowie prawie tysiąc drzew

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 19.11.2023
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.
Share
Udostępnij

Do końca listopada przybędzie w Rzeszowie prawie tysiąc drzew zapowiada – zapowiadają w ratuszu. Do tej pory jesienne nasadzenia drzew objęły m.in. ulice: Krogulskiego, Podkarpacką, Rejtana, Krajobrazową.

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach także i w tym Rzeszów ozdobi ponad tysiąc nowych drzew. Część z nich została już posadzona w ramach tegorocznych zielonych inwestycji takich jak np. budowa zielonej strefy rekreacyjnej przy ul. Sportowej  czy też mini parku przy Dębickiej oraz kolejnego etapu tworzenia parku w rejonie ulicy Błogosławionej Karoliny. Rośnie już także 200 jabłoni, które w październiku posadzone zostały przy al. Kopisto, ul. Grabskiego, ul. Jazowej i ul. Zimowit w ramach akcji Jabłonki Swawole. Tej jesieni na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie posadzonych zostało już kolejnych blisko pół tysiąca drzew i 1,6 tys. krzewów.

Obecnie trwa ostatni etap tegorocznych nasadzeń – drzew dużych, których obwód pnia ma od 18 do 30 cm. Wśród nich są m.in. brzozy brodawkowate, graby pospolite, dęby szypułkowe, buki zwyczajne, klony jawory, lipy drobnolistne oraz mniej pospolite gatunki jak świdośliwa lamarcka, grujecznik japoński czy ambrowiec amerykański. Dużych drzew posadzonych zostanie blisko pół tysiąca. Najwięcej z nich pojawi się na rzeszowskim Staromieściu – w rejonie ul. Krogulskiego. Inne lokalizacje to m.in. al. Rejtana, ul. Podkarpacka, ul. Myśliwska, ul. Krajobrazowa, ul. Styki, ul. Lubelska. Zakończenie nasadzeń dużych drzew planowane jest na koniec listopada.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy