Reklama

Lifestyle

Fun Park na osiedlu Baranówka w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 24.02.2024
Grafika Urząd Miasta Rzeszowa
Grafika Urząd Miasta Rzeszowa
Share
Udostępnij

W rejonie ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego powstanie tor z przeszkodami. Przetarg na budowę torów zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Fun Park powstanie w ciągu sześciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Fun Park będzie zespołem trzech torów do jazdy wyczynowej rowerami, rolkami, hulajnogami, deskorolkami. Będą one miały zróżnicowany stopień trudności, tak by mogli z nich korzystać najmłodsi jak i ci już bardziej zaawansowani w jeździe np. rowerem.

Fun Park z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

Fun Park na osiedlu Baranówka zostało wybrane do realizacji przez mieszkańców podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy tor będzie uzupełnieniem atrakcji na terenach rekreacyjnych w rejonie ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego. Jesienią 2021 roku zakończyła się tam budowa pumptracka. Rok później powstał, zaprojektowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, ogród kieszonkowy z alejkami, hamakami, leżakami i przede wszystkim z mnóstwem roślin.

Place rekreacja na osiedlu Baranówka w Rzeszowie

W sumie posadzono ich tam  blisko dwa tysiące. Kolejną inwestycją była rozbudowa znajdującego się w rejonie górki saneczkowej placu zabaw. W ramach tego zadania zamontowane zostały m.in. duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe, tyrolka oraz fabryka piasku – jedyny taki element zabawowy w Rzeszowie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy