Reklama

Lifestyle

Mini park przy Sportowej. Rzeszowianie chcą leżaków

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 09.09.2023
  • Park kieszonkowy przy ul. Sportowej w Rzeszowie. Fot.  Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Park kieszonkowy przy ul. Sportowej w Rzeszowie. Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Share
Udostępnij

Parki kieszonkowe najwyraźniej przypadły mieszkańcom Rzeszowa do gustu, bo wnioskują o ich budowę także w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Taki mini park powstał właśnie na Osiedlu Króla Stanisława Augusta. Zgodnie z życzeniem są leżaki, ławki i kwitnące krzewy.

Nowy mini park w Rzeszowie powstał na niezagospodarowanym terenie w rejonie bloku przy ul. Sportowej 2B. Utworzono w nim rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, takich jak np. jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, szałwia omszona, miskant chiński. Posadzone zostały róże w wielu odmianach kolorystycznych oraz drzewa takie jak tulipanowiec amerykański czy platan klonolistny. Powstały ścieżki piesze z płyt i kostki brukowej.

Nie mogło zabraknąć małej architektury: ławek i leżaków, na których można wygodnie usiąść, by pobyć trochę w tym miłym otoczeniu.  Park ma powierzchnię ok. 10 arów.

Mini park przy ul. Sportowej jest kolejną zieloną przestrzenią Rzeszowa, stworzoną w ciągu ostatnich dwóch lat. Wcześniej tego typu przestrzenie zostały wybudowane m.in. przy ul. Kurpiowskiej, al. Sikorskiego, w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej, w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy