Reklama

Biznes

Rzeszów Business Park przyciąga wymagających najemców i pracowników [Wywiad]

Materiał Partnera
Dodano: 23.01.2019
43851_noc750x400
Share
Udostępnij
O wyjątkowym biurowcu Rzeszów Business Park, który powstał na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Niepodległości, rozmawiamy z Bartłomiejem Perdeuszem, prezesem firmy INVEST DEVELOPMENT.  

Panie Bartłomieju, czy Rzeszów jest faktycznie gotowy na ambitne i niekonwencjonalne biurowce?

Z pewnością tak. To przecież jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Widzimy ten rozwój, żyjąc w tym mieście, ale również dostrzegamy go przez rosnącą ilość zapytań z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Znacząco podniosła się świadomość firm w zakresie wymagań stawianych przez pracowników oraz ich klientów. Rzeszów to najbardziej studenckie miasto Europy – posiada najwyższy współczynnik liczby studentów w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Średnia wieku mieszkańca wynosi 39 lat – to naprawdę doskonały rynek dla wielu firm. Biura usług wspólnych znajdują tutaj świetnych i doświadczonych pracowników.
 
Fot. Invest Development

I zapraszają do coraz nowocześniejszych biur. Jednak to, co znajduje się w Rzeszów Business Park, znacznie wykracza poza standard spotykany w mieście.  

Zależało nam, by było to miejsce naprawdę ambitne i prestiżowe. Dziś oznacza to nie tylko dopieszczoną bryłę architektoniczną, ale i przestrzeń perfekcyjnie zorganizowaną pod względem ergonomii, funkcjonalności i wygody użytkowników biurowca. W Rzeszów Business Park zadbaliśmy o wysoki w branży współczynnik miejsc parkingowych 1:30. Oznacza to, że na każde 30 metrów przypada aż 1 miejsce parkingowe. Średnio do każdych 800 metrów powierzchni przynależy jedna 8-osobowa, szybkobieżna winda. W parkingu podziemnym znajdują się stacje ładujące samochody elektryczne, rowerownie z szatniami i łazienkami oraz myjnia samochodowa. W kompleksie znajduje się również restauracja biznesowa, a w promieniu 5 metrów jest duży sklep spożywczy. Gdy ktoś zechce odpocząć na świeżym powietrzu – wystarczy że wyjedzie na jeden z pięciu tarasów wypoczynkowych, z widokiem na zielone tereny Rzeszowa. 
 
Fot. Invest Development

Jak ta filozofia przełożyła się na sukces Rzeszów Business Park?

W szybkim tempie skomercjalizowaliśmy blisko 60% powierzchni i wciąż jesteśmy otwarci na pozostałe zapytania z rynku. Bezrobocie jest w Polsce niskie, więc firmy muszą się bardziej starać o najlepszych pracowników. W nowoczesnych biurach często lokują się firmy, które potrzebują wysoko wykwalifikowanych pracowników. Walczy się o nich już nie tylko wysokością pensji, ale i komfortem w miejscu zatrudnienia. Dostosowuje się biura do stylu życia nowej generacji specjalistów, filozofia work-life balance przestała być mitem, firmy dbają o wolny czas pracowników i środowisko pracy. Już teraz przygotowujemy dla biur indywidualny fit-out, gdzie rola stref odpoczynku jest równie ważna, co ilość stanowisk do pracy. Ten budynek był dla nas ważnym celem i nie lada wyzwaniem. Ta inwestycja to spełnienie naszej wizji i docenienie roli Rzeszowa w świecie wymagającego biznesu.
 
Fot. Klatka schodowa

Budując tej klasy biurowiec, INVEST DEVELOPMENT znów podniósł poprzeczkę. Jaki będzie następny krok?

Rzeczywiście, ostatnia dekada była dla nas wyjątkowo pracowita, zrealizowaliśmy wiele interesujących inwestycji mieszkaniowych, handlowych i biurowych na terenie Rzeszowa. Takie nieruchomości nadal chcemy oferować klientom, którzy markę Invest Development utożsamiają z prestiżem i świetną jakością. Tylko na 2019 rok w planach mamy wybudowanie kilkuset kolejnych mieszkań. Zamierzamy rozwijać również sektor nieruchomości alternatywnych, oddając pierwszy w Rzeszowie prywatny akademik. Zaoferujemy w nim blisko 100 pokoi z własną łazienką, ale również prywatną siłownię, pokoje do nauki, salę kinową, usługi concierge dla studentów i wiele innych, rzadko spotykanych udogodnień. Czeka nas jeszcze wiele wysiłku i wkładu w rozwój naszego Rzeszowa. To będzie kolejny wspaniały i udany rok!

Biurowiec Rzeszów Business Park zostanie oddany do użytku 1 marca 2019 roku. 
Magdalena Świder-Nalepa / Opiekun Inwestycji/ +48 883 01 02 03
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy