Reklama

Dom

Nowoczesne biuro – 5 trików do wykorzystania

Materiał Partnera
Dodano: 18.08.2023
adobestock_614028392-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Co zrobić, by nasze biuro było nowoczesne? To pytanie, które od lat zadają sobie właściciele mniejszych i większych firm, dbający o to, by pracownicy w biurach mieli dostęp do nowoczesnych i wygodnych funkcji, które pozwolą na wzrost ich zaangażowania, a co za tym idzie, także efektywności pracy. Poznajmy pięć sprawdzonych trików, które zbliżą naszą przestrzeń biurową do miana nowoczesnego biura.

Aranżacja przestrzeni – postaw na ciekawą aranżację i prywatność pracowników

Jak dzisiaj wygląda nowoczesne biuro? Wystarczy zrobić sobie wycieczkę po strefach biurowych największych amerykańskich gigantów, by dowiedzieć się, że popularna niegdyś formuła open-space, gdzie pracownicy skupieni byli w małych biurach na niewielkiej przestrzeni, odchodzi już w zapomnienie.

Chcesz zarządzać nowoczesnym biurem? Postaw na prywatność pracowników i odosobnienie ich. Spróbuj zapewnić komfort związany z pracą w bezpośrednim sąsiedztwie jedynie najbliższych współpracowników. Dobra praktyka to tworzenie specjalnych stref, które składają się z 4-6 biurek. Strefa ta może być sprytnie osłonięte regałami, specjalnymi ściankami, a nawet wysoką roślinnością, której w nowoczesnym biurze nie może zabraknąć.

Zapewnij im przestrzeń do relaksu i samorozwoju

Słyszeliście kiedyś o specjalnym pomieszczeniu do masażu w biurze? A może o strefie skupienia? To tylko dwa z wielu elementów, które mogą definiować nowoczesne biuro. Pracownicy powinni czuć się w pracy dobrze i mieć do dyspozycji szereg pomieszczeń, które pozwolą na integrację z zespołem, relaks, czy skupienie. 

Aranżacja tych pomieszczeń zgodnie z przeznaczeniem da dodatkowy efekt, którego z pewnością nie będziemy żałować. Pokój do medytacji, jogi i spokojnego afirmowania? Sprawmy, by był on w aranżacji Boho. Focus room, w którym każdy chce popracować bez rozmów? Industrialny charakter doda temu tonu. Szybko się przekonasz, że pracownicy Ci podziękują.

Zdalna realizacja podstawowych procesów biurowych – drukarki i projektory 

Jednym z ważniejszych elementów wpływających na miano nowoczesnego biura jest możliwość zdalnego połączenia z różnymi urządzeniami, bez potrzeby dokładnego parowania. Przykładem może być drukarka, która w biurze połączy się z wszystkimi pracownikami za pomocą sieci Wi-Fi. Jeśli tylko zapewnimy tusz do drukarki, każdy obecny za jednym kliknięciem będzie w stanie sobie wydrukować każdy dokument w ciągu kilku chwil.

To oczywiście tylko jeden pomysł. Projektory i rzutniki? Zdalne sterowanie światłem w pomieszczeniu konferencyjnym? To kolejne pomysły, które sprawią, że nasze biuro zyska miano biura nowoczesnego. 

Wygodne meble w biurze to podstawa

Żadne biuro nie może obyć się bez wygodnych, nowoczesnych i ergonomicznych mebli, które z jednej strony będą pasować do ogólnego wystroju biura, a z drugiej natomiast zapewnią komfort pozwalający na spędzanie w biurze wielu godzin pracy. 

Podstawa to oczywiście krzesła biurowe z bogatymi możliwościami regulacyjnymi i biurka, które już teraz również mogą przybrać formę elektryczną. Jednak biuro to także miejsce na pogaduszki, wymianę poglądów, wypicie wspólnej kawy lub odpoczynek w gronie współpracowników. Dlatego nowoczesne biuro powinno mieć także dostęp do wygodnej sofy, leżanki, kanapy czy foteli. To świetny pomysł na urozmaicenie aranżacji biura i dodatnie pewnego charakteru. 

Inwestuj w wygodę pracowników – to zwróci się w przyszłości

Na sam koniec trik, który być może nie przypadnie do gustu fanom konkretów, ale przez wielu uznawany jest za najważniejszy czynnik determinujący zaangażowanie pracowników. Mowa o ich wygodzie. Nowoczesne biuro to biuro, w którym pracownicy czują się mile widziani i w którym mogą robić to, co do nich należy w sposób wygodny i komfortowy. 

Nie mówimy tutaj tylko o bujnej roślinności, charakterze aranżacji, wygodnych meblach czy zdalnych drukarkach. Mówimy o innych udogodnieniach jak ekspres do kawy zapewniający darmową kawę. Równie dobrym pomysłem jest inwestycja we współpracę z firmą, która każdego dnia zapewni świeże owoce, a być może nawet śniadania. Z pewnością biuro będzie uznane za nowoczesne, jeśli zainwestujemy także w inne udogodnienia, na których zależy naszym pracownikom. Najlepszy trik na stworzenie nowoczesnego biura? Zapytaj pracowników, jak sobie je wyobrażają – a potem zacznij działać. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy