Reklama

Automoto

Volkswagen ogłosił ceny najnowszego modelu rodziny ID. – ID.7 można będzie kupić już za 284 290 zł

Żródło: Volkswagen Group Polska
Dodano: 25.08.2023
DB2023AU00345_large_edited-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij
  • już wiadomo, ile będzie kosztować najnowszy elektryczny Volkswagen; bazowa wersja flagowego modelu rodziny ID. kosztuje 284 290 zł
  • auto będzie dostępne także w „Leasingu Jak Abonament”, wówczas miesięczna rata wyniesie 2956 zł netto przy założeniu 10% wpłaty wstępnej i umowie na 48 miesięcy, przy rocznych przebiegach 15 000 km
  • początkowo w sprzedaży znajdzie się odmiana Pro; wersje Pro S i GTX dołączą do oferty nieco później, do wyboru będzie pięć kolorów lakieru i kilka pakietów wyposażenia dodatkowego

Volkswagen zaprezentował cennik swojego najnowszego, flagowego modelu z rodziny ID. Ceny ID.7 zaczynają się od 284 290 zł, tyle trzeba zapłacić za bazową odmianę Pro, z akumulatorem o pojemności 77 kWh. Nieco później dołączą do nich Pro S z akumulatorem 86 kWh (także z napędem na tylną oś) oraz GTX, która będzie dysponować napędem na cztery koła. W standardowym wyposażeniu Volkswagena ID.7 znajdą się m.in. reflektory LED, automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja, wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością, 19-calowe felgi, kamera cofania, systemy Side Assist, Light Assist i Rear Traffic Alert, podgrzewane przednie fotele i cztery gniazda USB-C.

Flagowy model rodziny ID. będzie dostępny w trzech odmianach – Pro, Pro S i GTX. Pierwsza z nich będzie wyposażona w akumulator o pojemności netto 77 kWh, co zapewni zasięg do 621 km (wg WLTP). Wersje Pro S i GTX będą dysponować większym akumulatorem, o pojemności netto 86 kWh. ID.7 Pro S będzie mógł pokonać na jednym ładowaniu do 700 km (prognozowany zasięg wg WLTP). Ładowanie na stacjach o dużej mocy nie zajmie zbyt wiele czasu, bo ID.7 można ładować prądem o mocy do 170 kW.

W standardowym wyposażeniu odmiany Pro znajdą się m.in. reflektory LED, dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja, wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością, cztery gniazda USB-C o mocy 45 W, system Rear Assist z kamerą cofania, podgrzewane przednie siedzenia, składane asymetrycznie oparcie tylnej kanapy, automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne, autoalarm z bezkluczykowym dostępem i uruchamianiem, aluminiowe felgi o średnicy 19 cali, czujnik deszczu, system Light Assist z automatycznymi światłami drogowymi, asystent zmiany pasa ruchu Side Assist z Rear Traffic Alert oraz funkcją ostrzegania przy wysiadaniu z samochodu, proaktywny system ochrony pasażerów i instalacja telefoniczna z funkcją ładowania indukcyjnego. Ponadto standardem wyposażenia jest również podgrzewana kierownica, trzystrefowa klimatyzacja oraz system Area View.

Na liście opcji znajdą się m.in. fotele Ergo Active i ich wersja klimatyzowana z funkcją masażu, system audio Harman Kardon, aktywne zawieszenie DCC, panoramiczny dach z możliwością przyciemnienia szyby, system Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej, felgi o średnicy 20 cali, system Park Assist Plus z pamięcią oraz matrycowe reflektory HD LED Matrix.

Do wyboru będzie początkowo pięć kolorów lakieru: standardowy szary Moonstone Grey oraz cztery metalizowane: biały Glacier White, srebrny Scale Silver, czarny Grenadilla Black i niebieski Aquamarine Blue.

Auto wraz z momentem przedstawienia cen jest dostępne do zamawiania w naszym kraju, a pierwsze samochody trafią do klientów w pierwszym kwartale 2024 roku.

Foto: Volkswagen Group Polska

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy