Reklama

Automoto

Profesjonalny serwis układu klimatyzacji

Artykuł promocyjny
Dodano: 21.03.2016
25775_KLIMATYZACJA
Share
Udostępnij
Obecnie dużo czasu spędzamy podróżując samochodem. Ze względu na bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich należy zadbać o czyste i zdrowe powietrze we wnętrzu pojazdu. 

 
Tapicerki oraz dywaniki w samochodzie są skupiskiem alergenów, roztoczy oraz grzybów, dlatego należy często je odkurzać i czyścić. Wilgoć, temperatura oraz pokarm to główne czynniki potrzebne do życia mikroorganizmów. Jeśli nie będziemy przeciwdziałać odpowiednimi środkami, to pozostaną one we wnętrzu naszego pojazdu. Podobnie jest z układem klimatyzacji. Klimatyzacja samochodowa musi być odpowiednio przystosowana i poddawana regularnym przeglądom oraz czyszczeniu. W przeciwnym razie nie stanowi ona skutecznej bariery dla szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu, którym oddychamy. Nie czyszczona regularnie klimatyzacja może obciążać powietrze i sama stać się źródłem alergenów. Tak jest, gdy grzyby i bakterie z powietrza pochodzącego z zewnątrz wytrącają się na filtrach i mogą się namnażać. Wtedy pyłki bez przeszkód przechodzą przez filtr ochronny do kanałów i kabiny pasażerów. Aby tego uniknąć, należy regularnie wymieniać filtr oraz czyścić poszczególne elementy klimatyzacji.
 
Dlaczego należy wymieniać filtr przeciwpyłkowy?

Rolą filtra oraz systemów filtrujących jest wychwytywanie pyłków. Osoby uczulone na pyłki doceniają szczególnie ten komfort, gdy wyjeżdżają samochodem podczas pylenia. Niektórzy zastanawiają się dlaczego jesienią lub zimą podczas jazdy samochodem występują u nich dolegliwości typowe dla reakcji alergicznych związanych z pyleniem roślin. Otóż, pyłki pozostają najpierw na materiale filtrującym, po czym rozpadają się po określonym czasie. Jeśli w odpowiednim czasie nie wymieni się filtra z wytrąconymi pyłkami, ich fragmenty przedostają się do powietrza powodując powyższe dolegliwości. Dlatego też filtr należy wymieniać po zakończeniu okresu pylenia.
 
Czy sama wymiana filtra wystarczy?
 
Przy wymianie filtra należy pamiętać, że podczas tych czynności część mikroorganizmów przedostaje się do systemu nawiewu i należy je usunąć w czasie procesu czyszczenia po wymianie filtra. Dlatego też oferowany przegląd klimatyzacji powinien zawsze składać się z wymiany filtra, czyszczenia parownika i skrzynki klimatyzacji. W innym wypadku skuteczność czyszczenia w rozumieniu higieny powietrza jest wątpliwa.
 
Czy taki kompleksowy proces zapewni produkt firmy TUNAP

Ten złożony system czyszczenia nadaje się do długotrwałego czyszczenia klimatyzacji pojazdów. On jako jedyny w czasie czyszczenia usuwa nawet silne zanieczyszczenia parownika. Środkiem stosowanym przy czyszczeniu dezynfekującym klimatyzacji jest Contra Sept 180. Preparaty Contra Sept są szczególne zalecane w sytuacjach, gdy z pojazdu korzystają małe dzieci, alergicy i astmatycy. Czyszczenie odbywa się za pomocą pistoletu i sondy.
 
Czyścimy parownik, obudowę i kanały powietrza. Celem jest zwalczenie przyczyn czyli grzybów, bakterii i mikroorganizmów. Cykl czyszczenia należy przeprowadzać raz lub dwa razy w roku.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy