Reklama

Automoto

Mazda udziela sześcioletniej gwarancji na nowy samochód w całej Europie

Informacja prasowa - Mazda Motor Poland
Dodano: 01.05.2023
73558_mazda6yearwarranty_edited-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Rozszerzona ochrona wszystkich nowych samochodów Mazdy na sześć lat lub 150 000 kilometrów.
Zharmonizowany standard gwarancji w celu zwiększenia komfortu użytkowania w całym cyklu życia.
Wraz z przystąpieniem Włoch 1 kwietnia 2023 r. zakończono wdrażanie na 28 rynkach.

Mazda zakończyła wprowadzanie na rynek europejski sześcioletniej gwarancji na nowe pojazdy. Japoński producent samochodów oferuje obecnie sześcioletnią gwarancję na nowy samochód na maksymalnie 150 000 kilometrów – w zależności od tego, co nastąpi wcześniej – w 28 europejskich krajach rynki. Nowy pakiet gwarancyjny ma na celu zharmonizowanie gwarancji na pojazd i utrzymanie lojalności klientów poprzez dalsze zwiększanie doświadczenia związanego z posiadaniem pojazdu w całym cyklu życia w całej Europie.

Ten rozszerzony program gwarancyjny został uruchomiony w pierwszej połowie 2022 roku w Austrii i Niemczech. Holandia, Polska, Hiszpania i cała grupa Mazda Selected Markets, w tym Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Grecja, Węgry, Irlandia, Kosowo, Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia we wrześniu 2022 r.
Mazda w Belgii wprowadziła sześcioletnią gwarancję w grudniu 2022 r., a następnie we Francji i Szwajcarii w styczniu 2023 r. Kiedy 1 kwietnia Mazda Motor Italia wprowadziła sześcioletnią gwarancję, zakończono wprowadzanie jej na 28 rynkach w całej Europie.

6-letnia gwarancja Mazdy na nowy samochód obejmuje wszystkie wady materiałowe i produkcyjne oraz obejmuje koszty naprawy lub wymiany wadliwych części. Wykluczone są tylko części zużywające się. Podobnie jak inne gwarancje producenta, sześcioletnia gwarancja na nowy samochód jest bezpłatna. W przypadku odsprzedaży pojazdu w okresie gwarancyjnym ochrona będzie obowiązywać następnego właściciela przez pozostały czas gwarancji lub przebieg.

„Kierowcy Mazdy w całej Europie mogą teraz korzystać z jednego z najbardziej kompleksowych pakietów gwarancyjnych w branży” — wyjaśnia Martijn ten Brink, dyrektor generalny Mazda Motor Europe. „Daje klientom spokój ducha nawet przez sześć lat lub 150 000 kilometrów, ale także zwiększa wartość pojazdu, gdy jest sprzedawany w tym okresie jako samochód używany”.

Nowe gwarancje Mazdy na samochód i mobilność są uzupełnione dwunastoletnią gwarancją na zabezpieczenie przed perforacją oraz trzyletnią gwarancją na lakier i korozję powierzchni. W przypadku akumulatorowych pojazdów elektrycznych (BEV) i hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in (PHEV) firma zapewnia również ośmioletnią gwarancję na akumulator wysokonapięciowy do 160 000 kilometrów.

Więcej informacji na temat nowego modelu Mazda CX60 oraz pozostałych modeli i usług serwisowych uzyskać można w Autoryzowanym Salonie i serwisie MAZDA D&R CZACH mieszczącym się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. 

Salon: 
Tel. 17 860 12 20
e-mail: czach@mazda-dealer.pl

Serwis:
Tel. 17 860 12 20
e-mail: serwis.czach@mazda-dealer.pl

Foto: Mazda Motor Polska
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy