Reklama

Automoto

Nowy Mercedes-Benz Wallbox do ładowania samochodów elektrycznych – inteligentny i połączony z siecią

Materiał Partnera
Dodano: 28.02.2022
60468_tyt-resizer-750
Share
Udostępnij
•         Warunki techniczne dla obsługi funkcji zdalnych za pośrednictwem aplikacji Mercedes me
•         Aktualizacje oprogramowania „over-the-air” (OTA) w przyszłości pozwolą poszerzyć zakres dostępnych funkcji
•         Najnowocześniejszy design, dopasowany do wyglądu modeli Mercedes-EQ
•         Kwalifikuje się do dofinansowania w ramach wielu lokalnych programów wspierających elektromobilność
•         Wprowadzenie na europejski rynek planowane w kwietniu 2022 r.
 
Nowy Mercedes-Benz Wallbox pozwala szybko, inteligentnie i wygodnie ładować samochody w 100% elektryczne oraz hybrydy plug-in. Urządzenie jest zoptymalizowane pod kątem ładowania z mocą do 22 kW[1]. Dzięki obsłudze funkcji zdalnych[2] klienci mogą po raz pierwszy opcjonalnie uruchamiać lub zatrzymywać proces ładowania, śledzić aktualny stan ładowania akumulatora i wyświetlać historię ładowania za pomocą aplikacji Mercedes me[3]. Kolejną nowością jest zintegrowany licznik energii. Co więcej, wallbox jest technicznie przystosowany, by pobierać aktualizacje oprogramowania bezprzewodowo (ang. over-the-air, OTA) – za pośrednictwem łącza internetowego klienta. Dzięki temu naścienna stacja ładująca jest przygotowana na przyszłość.
 

 
Nowy Mercedes-Benz Wallbox spawia, że inteligentna domowa sieć energetyczna coraz bardziej staje się rzeczywistością. Użytkownicy mogą podłączyć go internetu za pomocą kabla lub korzystając z wi-fi i wygodnie obsługiwać za pomocą aplikacji Mercedes me na swoim smartfonie – bez względu na to, gdzie się znajdują. Aplikacja pozwala na przykład kontrolować proces ładowania samochodu, odczytać aktualny stan naładowania akumulatora lub przeanalizować dotychczasowe procesy ładowania włącznie z kosztami. Aby zabezpieczyć się przed nieautoryzowanym użyciem, stację Mercedes-Benz Wallbox można aktywować lub zablokować za pomocą aplikacji lub karty RFID[4].
 
Mercedes-Benz Wallbox dysponuje również techniczną możliwością otrzymywania w przyszłości aktualizacji oprogramowania bezprzewodowo (ang. over-the-air, OTA). W ten sposób można regularnie wzbogacać go o kolejne praktyczne funkcje, na przykład kontrolę dostępu za pomocą karty RFID lub inteligentną integrację wallboxa z własną siecią energetyczną i systemem zarządzania energią klienta.
 

Technika „opakowana” w design typowy dla Mercedesów-EQ

Mercedes-Benz ucieleśnia połączenie przekonującej techniki i technologii, wyjątkowego komfortu oraz przełomowego designu. Dotyczy to również nowej stacji ładowania Mercedes-Benz Wallbox. Jej atrakcyjne wzornictwo jest zgodne z zasadami projektowania Mercedes-EQ. Jednocześnie obudowa jest wytrzymała i umożliwia intuicyjną obsługę urządzenia. Wallbox kontroluje proces ładowania, odpowiednio dostosowuje moc tego procesu i pozwala na trójfazowe ładowanie z mocą do 22 kW – wielokrotnie szybciej niż z konwencjonalnego domowego gniazdka. Aktualny status procesu ładowania wskazuje wielokolorowa lampka LED na obudowie. Jeśli tylko urządzenie jest prawidłowo zainstalowane, zintegrowane komponenty z zakresu bezpieczeństwa zapewniają dodatkową ochronę pojazdu, domowej instalacji oraz samej stacji przed prądami zwarciowymi.
 
Aby spełnić wymogi finansowania obowiązujące w danym kraju, w stosownych przypadkach maksymalna moc ładowania może zostać ograniczona do 11 kW podczas montażu przez wykwalifikowanego elektryka. W Niemczech stacja ładowania Mercedes-Benz Wallbox jest dostarczana z podłączonym na stałe 6-metrowym kablem ładującym z wtyczką typu 2. W zależności od krajowych wymagań przewiduje się, że stacja będzie również dostępna w wersji z gniazdem typu 2 (IV kwartał 2022 r.).
 
Stacja ładowania Mercedes-Benz Wallbox nadaje się do ładowania wszystkich obecnych i przyszłych aut w 100% elektrycznych oraz hybryd plug-in Mercedes-EQ/Mercedes-Benz za pomocą uniwersalnego złącza typu 2, zgodnie z normą IEC 61851-1. Oczywiście może służyć też do ładowania pojazdów elektrycznych innych producentów.
 
W najbliższych miesiącach wallbox zostanie wprowadzony m.in. w Polsce.
 
Po więcej informacji zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach znajdującego się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. Tel. +48 17 860 12 20 oraz do odwiedzenia naszego Salonu Online 
 
Foto: Mercedes Benz Polska
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy