Reklama

Automoto

Wszechstronne auto nowej ery światowa premiera elektrycznego kombi – Volkswagena ID.7 Tourer

Źródło: Volkswagen Group Polska
Dodano: 22.02.2024
Volkswagen ID.7 Tourer
Volkswagen ID.7 Tourer
Share
Udostępnij

Debiut wielkiego, elektrycznego kombi rodem z Wolfsburga: to jeden z pierwszych samochodów w tym segmencie na rynku
Mnóstwo miejsca: ID.7 Tourer zapewnia dość przestrzeni dla pięciu pasażerów i do 605 l bagażu. Gdy samochodem podróżują dwie osoby możliwości przewozowe rosną do 1714 litrów
Duży zasięg: ID.7 Tourer będzie dostępny z nowym akumulatorem o pojemności 86 kWh netto, co pozwoli uzyskać zasięg do 687 km wg WLTP
Ładowanie z dużą mocą: ID.7 Tourer z nowym akumulatorem o pojemności 86 kWh może być ładowany prądem stałym o mocy do 200 kW
Niezrównany komfort: inteligentna, automatyczna klimatyzacja, fotele z masażem i klimatyzacją, a także nowa aplikacja Wellness dbają o wyjątkowe wrażenia z jazdy

ID.7 flagowy model wśród elektrycznych aut Volkswagena

ID.7 to flagowy model wśród elektrycznych aut Volkswagena – komfortowa limuzyna o dużym zasięgu. Volkswagen rozszerza teraz portfolio ID.7 o wersję kombi: ID.7 Tourer. Nowy model Volkswagena jest jednym z pierwszych elektrycznych aut z takim nadwoziem w klasie wyższej średniej.

Volkswagen oferuje także inne auto z wszechstronnym nadwoziem w tym segmencie – nowego Passata. Obie linie uzupełniają się, a klient może wybrać optymalny dla siebie typ napędu – od elektrycznego napędu w ID.7 i ID.7 Tourer po hybrydę plug-in, wersję mild hybrid, napędy benzynowe i wysokoprężne w Passacie. Oznacza to, że Volkswagen oferuje niezwykle szeroką gamę najnowocześniejszych modeli w klasie wyższej średniej.

Dopracowany pod względem aerodynamicznym ID.7 Tourer (współczynnik Cx wynosi, zależnie od wersji, ok. 0,24) łączy zalety elektromobilności w zakresie emisji z dużym zasięgiem (wstępne szacunki zakładają nawet 687 km) i bardzo dużą pojemnością bagażnika (do 1714 litrów). Wszystkie te parametry sprawiają, że ID.7 Tourer idealnie nadaje się roli samochodu dla biznesmena, ale również świetnie się sprawdzi podczas rodzinnych wyjazdów. A wszystko w sposób bardziej zrównoważony niż kiedykolwiek wcześniej.

Biznes klasa z napędem elektrycznym

„ID.7 Tourer wraz z limuzyną ID.7 i nowym Passatem sprawiają, że nasza oferta w klasie wyższej średniej jest pełna. Nowy model jest szczególnie atrakcyjny dla kierowców pokonujących dalekie dystanse i klientów biznesowych, dzięki dużej przestrzeni i dużemu zasięgowi” – powiedziała Imelda Labbe, członek zarządu marki Volkswagen do spraw sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej.

Tourer to połączenie kombi i nadwozia shooting brake. Elektryczne kombi Volkswagena charakteryzuje się długą linią dachu. Pod względem stylistycznym awangardowy Tourer jest połączeniem klasycznego kombi w formacie Passata i wyjątkowo dynamicznego auta z nadwoziem shooting brake, takiego jak Arteon. Dzięki zwiększonej wysokości z tyłu, przestrzeń bagażowa jest wyraźnie większa niż w limuzynie: z pięcioma osobami na pokładzie bagażnik ID.7 Tourera może pomieścić do 605 litrów. Po załadowaniu do oparć przednich siedzeń i do dachu, przestrzeń ta rośnie do 1714 litrów, wówczas w bagażniku zmieszczą się przedmioty mierzące blisko 2 metry długości.

Mocy pod dostatkiem

Nowe elektryczne kombi Volkswagena zostanie wprowadzone na rynek europejski jako ID.7 Tourer Pro i ID.7 Tourer Pro S, każdy o mocy 286 KM i napędem na tylne koła. Źródłem energii w tej pierwszej wersji będzie akumulator o pojemności netto 77 kWh, a w ID.7 Tourer Pro S zastosowano nowy akumulator o pojemności netto 86 kWh. Na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym akumulator o pojemności 77 kWh można ładować z mocą do 175 kW, a akumulator o pojemności 86 kWh – do 200 kW. Obie wersje nadwoziowe ID.7 będą produkowane (równolegle z SUV-em ID.4) w najnowocześniejszej niemieckiej fabryce samochodów elektrycznych Volkswagena w Emden.

ChatGPT po raz pierwszy w samochodzie

Nowy Volkswagen ID.7 Tourer zadebiutuje z bogatym wyposażeniem standardowym. Wersja Pro na rynku niemieckim będzie mieć w standardzie reflektory LED i tylne światła w tej samej technologii, 19-calowe felgi i relingi dachowe. Ponadto w aucie znajdą się: bezkluczykowy system zamykania i uruchamiania Keyless Access, siatka oddzielająca bagażnik od kabiny, oświetlenie ambientowe w 10 kolorach, podgrzewana wielofunkcyjna kierownica, system nawigacji Discover Pro Max, ulepszony wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością, system kamer cofania, trójstrefowa automatyczna klimatyzacja Air Care Climatronic z inteligentnymi nawiewami i podgrzewane przednie fotele.

Nowy asystent głosowy IDA nie tylko umożliwia sterowanie wieloma funkcjami pojazdu, lecz także znajdzie odpowiedzi na konkretne pytania z różnych dziedzin, korzystając z dostępu do internetowych baz danych, a ponadto zaoferuje integrację z opartym na sztucznej inteligencji narzędziem ChatGPT (będzie on dostępny jako aktualizacja w późniejszym czasie). Nowością na pokładzie jest także opcjonalna aplikacja Wellness. Umożliwia ona dostosowanie różnych funkcji pojazdu za pomocą wstępnie skonfigurowanych programów w celu poprawy samopoczucia podczas podróży lub przerw. Ponadto ID.7 Tourer Pro wyróżnia się więc bogatym wyposażeniem standardowym, w tym wieloma systemami wspomagającymi kierowcę.

Opcjonalny dach panoramiczny

Podobnie jak w ID.7 z nadwoziem fastback, także w odmianie kombi na liście opcji znajdzie się panoramiczny, szklany dach z inteligentną szybą. Zintegrowana ze szkłem polimerowa warstwa ciekłokrystaliczna (PDLC) sprawia, że dach może być przezroczysty lub nie – zależnie od życzenia kierowcy.

Czytaj także: ID.7 po raz pierwszy w Polsce: elektryczna limuzyna premierowo w Volkswagen Home w Warszawie

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy