Reklama

Automoto

Show Maserati otwiera nową, elektryczną epokę w historii Trójzębu i prezentuje światu GranCabrio Folgore

Źródło: Materiał Prasowy Maserati S.p.A.
Dodano: 29.04.2024
Maserati GranCabrio Folgore
Maserati GranCabrio Folgore
Share
Udostępnij

15 kwietnia Maserati zaprezentowało światu niepowtarzalny, energetyzujący show – przepełniony atmosferą transformacji, innowacyjności, pomysłowości, twórczej inspiracji i zupełnie nowych doświadczeń, które zapowiadają ekscytującą podróż w świat przyszłości. To „Made in Thunder” – uwertura do gamy Folgore, nowego w 100% elektrycznego rozdziału w historii marki spod znaku Trójzębu.

Występ rozpoczął się hipnotycznym, wciągającym doświadczeniem dźwiękowym – w ten sposób Dardust, światowej sławy włoski artysta i przyjaciel Trójzębu, przywitał zachód słońca oraz nadejście nowej epoki o imieniu Folgore.

Później na scenie pojawiły się Matilda De Angelis, utalentowana aktorka z Italii, oraz znakomita włoska przedstawicielka świata nauki, astrofizyczka Edwige Pezzulli, które przywitały gości i wspólnie przybliżyły dzieje marki z Mediolanu. Maserati świętuje w tym roku 110-lecie swojej fascynująco bogatej historii w budowie najbardziej pożądanych samochodów i osiąganiu wyścigowych sukcesów. A tego samego dnia, 15 kwietnia, urodził się największy geniusz wszech czasów, Włoch Leonardo Da Vinci. Twórczy zapał toskańskiego naukowca, wynalazcy i artysty oraz renomowane, wybitne produkty od wieków formują ducha „made in Italy”, który Maserati uczyniło swoją siłą. Teraz marka spod znaku Trójzębu wchodzi w nową erę, z Folgore – gamą w pełni elektrycznych modeli z Modeny – jako globalnym reprezentantem włoskiego sztandaru.

Po występie dwóch młodych włoskich gwiazd scenę zajęła światowa premiera samochodu, który odgrywa wiodącą rolę w elektrycznej epoce Maserati – i toruje drogę ku przyszłości z mocą błyskawicy. To GranCabrio Folgore, kabriolet w 100% z Modeny i w 100% zasilany prądem.

Elegancki, atrakcyjny, o sportowym charakterze – a jednocześnie żądny przygód. Oto zawadiacka synteza wszystkiego, co innowacyjne, bez poświęcania przyjemności płynącej z jazdy samochodem, który cechują najwyższy poziom komfortu oraz szlachetna, wyrazista oprawa. GranCabrio Folgore to pierwszy w 100% elektryczny kabriolet w segmencie luksusowych aut – a zarazem najszybszy na rynku. Po GranTurismo Folgore, pierwszej w pełni zelektryfikowanej ikonie marki, oraz Grecale Folgore, pierwszym w 100% elektrycznym SUV-ie w historii Trójzębu, obecną ofertę elektrycznych maszyn z Modeny uzupełnia nowe Maserati z otwartym nadwoziem.

Nowa „kreacja”, stworzona za sprawą przemożnego żywiołu innowacji, ponownie dowodzi, że Maserati jest motoryzacyjnym pionierem i prekursorem w nowym świecie, w którym elektryfikacja wyznacza granice i zasady. Dziś wyznacza je właśnie włoska marka, ze swoimi ponadczasowymi dziełami, które potrafią godzić potężne DNA z nowymi, współczesnymi inspiracjami stylistycznymi, technologicznymi i inżynieryjnymi.

Program wydarzenia obejmował też występy przedstawicieli rodziny Maserati. Klaus Busse, szef designu, poprowadził publiczność w podróż mającą na celu odkrycie piękna i ducha GranCabrio Folgore, które podczas swojego debiutu wystąpiło z ekskluzywnym lakierem Liquid Rose Gold, miękkim dachem w kolorze Titan Grey oraz wyrafinowanym wnętrzem Denim i Ice, z kontrastowymi przeszyciami – jako klejnot programu personalizacji Maserati Fuoriserie. Busse opowiedział historię charakterystycznych cech samochodu, od jego urzekającego designu i niesamowitych osiągów po niepowtarzalny dźwięk Folgore oraz niesamowite specyfikacje techniczne zaczerpnięte z bolidów Formuły E, które dzielą swoją technikę z seryjnymi Maserati.

Następnie stery wydarzenia przejął dyrektor generalny Maserati Davide Grasso, który pożegnał gości, dziękując im za przybycie – jako świadkom nowej, elektrycznej przyszłości Maserati. Przypominał, jak eksplozywne zderzenia światów sztuki i nauki przez stulecia inspirowały do poszukiwanie doskonałości tkwiącej w włoskim DNA oraz jak ten sam impet od zawsze cechuje dzieła i ducha Maserati. A na koniec podkreślił, że Maserati nie istnieje bez Włoch – również w nowym, elektrycznym rozdziale swojej historii.

Folgore to głos przyszłości Maserati. Grzmot, który napełnia nową energią i rozpala przyszłość włoskiej marki.

Foto: Maserati S.p.A.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy