Reklama

Automoto

Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo

Maserati
Dodano: 26.05.2022
63615_tyt-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Supersportowy samochód MC20 teraz także spyder: Maserati przedstawia MC20 Cielo, maszynę jedyną w swoim rodzaju – maszynę, która zapewnia osiągi prawdziwego supersamochodu i daje holistyczną, angażującą przyjemność, jakiej nie zna jeszcze świat motoryzacji.

Szczególne cechy nowego spydera zdradza już sama nazwa MC20 Cielo: MC to skrót od Maserati Corse („Wyścigi”), 20 odnosi się do roku 2020, który rozpoczął nową epokę w historii marki, a Cielo („niebo”) podkreśla fakt, że jest to model stworzony dla przyjemności z jazdy pod gołym niebem – przy zachowaniu wszystkich przywilejów odmiany coupé. 

Wyposażone w rewolucyjny silnik V6 Nettuno nowe MC20 Cielo oferuje idealne połączenie sportowego charakteru i luksusu. To zasługa unikalnej w segmencie specyfikacji, na czele z innowacyjnym składanym szklanym dachem. 
W praktyce nowy spyder stanowi punkt styku odwagi Maserati z nieskończonością sfery niebieskiej, oferując szczególne „poczucie nieba”.Model wyposażono w najnowocześniejsze okno elektrochromowe (inteligentne szkło), którego przepuszczalność światła można natychmiast zmienić za dotknięciem przycisku na centralnym ekranie – i wybrać przeźroczystość lub nieprzeźroczystość. To efekt wykorzystania dyspersyjnego polimeru ciekłokrystalicznego (PDLC). Dach jest również najlepszy w swojej klasie pod względem izolacji termicznej oraz szybkości otwierania i zamykania – operacja w jedną lub drugą stronę trwa zaledwie 12 sekund.

MC20 Cielo stanowi usposobienie najnowocześniejszej techniki – i dlatego zapewnia „wielozmysłowe” wrażenia z jazdy: całościowe przy zamkniętym, nieprzezroczystym dachu, wyjątkowe doświetlenie z kabiny, gdy dach jest przezroczysty, oraz całościowe doznanie po jego złożeniu.

Opracowany w Laboratorium Innowacji Maserati i produkowany w historycznej fabryce przy Viale Ciro Menotti nowy spyder – podobnie jak wersja coupé – jest w 100% „made in Italy” i w 100% „made in Modena”.

MC20 Cielo zaprojektowano w duchu perfekcji. Samochód waży zaledwie 65 kg więcej niż coupé. To rezultat skrupulatnej, precyzyjnej pracy na poszczególnych etapach projektowania. Oprócz wyjątkowego stosunku masy do mocy podwozie z włókna węglowego (takie samo dla wszystkich trzech zaplanowanych konfiguracji: coupé, spydera i przyszłej wersji elektrycznej) gwarantuje bezkompromisową sztywność skrętną, oferując połączenie nadzwyczajnego prowadzenia na drodze oraz na torze.

Nowy Spyder to samochód o eleganckim, a jednocześnie bardzo sportowym wyglądzie. Jego charakter i osobowość przyciągają wzrok czystością form i wyrafinowaną aerodynamiką poddaną wszechstronnym testom w tunelu aerodynamicznym – zarówno z otwartym, jak i zamkniętym dachem. 
 

Tu nic nie jest zbędne – wszystko ma swoją funkcję. Jedynym ustępstwem na rzecz efektu „wow” są unoszone do góry drzwi, tak jak w supersportowym samochodzie MC20. Zapewniają one znacznie łatwiejszy dostęp do kabiny i ułatwiają wysiadanie, a także eksponują karbonowy kokpit i całkowicie demaskują przednie koło samochodu.

Z estetycznego punktu widzenia premierowa wersja wyróżnia się nowym trójwarstwowym lakierem metalizowanym Acquamarina, dostępnym w ramach programu personalizacji Maserati Fuoriserie.

To kolor, który współgra ze światłem, prezentując się w zaskakujący sposób. Bazą jest tu inspirowana wyścigami pastelowa szarość, nawiązująca do sportowego DNA MC20. Towarzyszy jej opalizująca akwamarynowa mika, która ożywia odcień i czyni go wyjątkowym.

Specyfikację nowego modelu wzbogaca szeroka gama aktywnych systemów bezpieczeństwa. Oprócz czujników parkowania, kamery cofania i monitorowania martwego pola dostępnych w MC20 od roku modelowego 2022 nowy spyder wprowadza autonomiczne awaryjne hamowanie, informacje o znakach drogowych oraz zestaw kamer 360°.
 

Na życzenie MC20 Cielo może oferować opcjonalne nagłośnienie Sonus faber High Premium. Samochodowy system audio z MC20 Coupé, nagrodzony przez EISA, został specjalnie zoptymalizowany pod kątem wyjątkowych potrzeb akustycznych i aranżacji kabiny spydera. 12 głośników rozmieszczono tak, aby uzyskać naturalne brzmienie wyróżniające systemy audio Sonus faber.

A za zarządzanie wrażeniami z jazdy odpowiada system multimedialny Maserati Intelligent Assistant (MIA) z usługami Maserati Connect.

Głównym motywem światowej premiery nowego spydera Maserati będzie więź z niebem, zapewniająca wstęp do nowego, holistycznego wymiaru. Wystarczy tylko unieść wzrok i spojrzeć w niebo.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy