Reklama

Automoto

Mazda rozpoczęła masową produkcję MX-30 e-Skyactiv R-EV

Materiał Partnera
Dodano: 23.06.2023
2022_mazda_mx-30_r-ev_edition_r_still_9_edited-Resizer-750Q100
Share
Udostępnij

• W Hiroszimie rozpoczęła się dziś produkcja hybrydowego pojazdu elektrycznego typu plug-in z napędem rotacyjnym na rynek europejski.
• 85 km zasięgu w trybie elektrycznym do codziennej jazdy, napęd hybrydowy na dłuższe dystanse bez obawy o zasięg.
• Naturalne i pochodzące z recyklingu materiały, wysoce wydajny proces wielobarwnego malowania oraz ładowanie akumulatora zasilanego energią słoneczną zmniejszają wpływ modelu na środowisko.

Mazda Motor Corporation rozpoczęła dziś masową produkcję Mazdy MX-30 e-Skyactiv R-EV 1 na rynek europejski w swojej fabryce nr 1 w Ujina w Hiroszimie.

MX-30 e-Skyactiv R-EV to pierwszy seryjnie produkowany pojazd Mazdy z silnikiem Wankla od 11 lat od zakończenia produkcji Mazdy RX-8 w czerwcu 2012 roku.

Mazda wyprodukowała łącznie ponad 1,99 miliona pojazdów z silnikiem Wankla.
MX-30 e-Skyactiv R-EV to wyjątkowy hybrydowy pojazd elektryczny typu plug-in (PHEV), który nadaje nowy cel unikalnemu silnikowi rotacyjnemu Mazdy. Ten kompaktowy, lekki silnik spalinowy napędza generator, który albo ładuje akumulator, albo zapewnia dodatkową moc w razie potrzeby. Pojazd jest zawsze napędzany silnikiem elektrycznym.

Podczas gdy zasięg 85 km na zasilaniu akumulatorowym MX-30 e-Skyactiv R-EV wystarcza na większość codziennych potrzeb, silnik rotacyjny zwiększa zasięg w razie potrzeby. MX-30 e-Skyactiv R-EV to idealny pojazd dla klientów, którzy chcą jeździć na napędzie elektrycznym przez większość czasu i okazjonalnie pokonywać większe odległości bez obawy o zasięg.

Oryginalny MX-30 e-Skyactiv EV 2 został wprowadzony w 2020 roku jako pierwszy masowo produkowany samochód elektryczny Mazdy. Teraz MX-30 e-Skyactiv R-EV dodaje do oferty unikalną opcję hybrydy typu plug-in.

MX-30 ucieleśnia podejście Mazdy do wielu rozwiązań, zmierzające do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. W procesie projektowania zastosowano naturalne produkty, takie jak korek i tkaniny wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wielotonowa farba MX-30 jest nakładana za pomocą bardzo precyzyjnego pistoletu natryskowego, który precyzyjnie rozprowadza poszczególne kolory na powierzchni tam, gdzie są potrzebne i znacznie zmniejsza utratę farby. Co więcej, nowo opracowane farby utwardzają się w niezwykle niskiej temperaturze około 80°C. Łącznie te kroki zmniejszają emisję CO 2 w procesie malowania wielotonowego o około 34% – 37%.

System energii słonecznej o mocy 1,1 MW, który zaczął działać w fabryce Mazdy w Hiroszimie w lipcu 2021 r., dostarcza energię elektryczną do ładowania nowo wyprodukowanych pojazdów MX-30 e-Skyactiv R-EV przed ich wysyłką.

Więcej informacji na temat nowego modelu Mazdy MX-30 e-Skyactive R-E oraz pozostałych modeli i usług serwisowych uzyskać można w Autoryzowanym Salonie i serwisie MAZDA D&R CZACH mieszczącym się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32.

Salon:
Tel. 17 860 12 20
e-mail: czach@mazda-dealer.pl

Serwis:
Tel. 17 860 12 20
e-mail: serwis.czach@mazda-dealer.pl
https://www.mazda-rzeszow-czach.pl/

Foto: Mazda Motor Europe

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy