Reklama

Automoto

Lepsza praca, lepsze życie – nadchodzi nowa generacja Nissana Interstar

Źródło: Nissan Motor Corporation
Dodano: 20.03.2024
Nowa generacja Nissan Interstar
Nowa generacja Nissan Interstar
Share
Udostępnij
  • Nissan Interstar po raz pierwszy oferowany z napędem w pełni elektrycznym jako Interstar-e, obok wersji z silnikiem wysokoprężnym, również dostępnej dla klientów w Europie
  • Interstar-e z możliwością szybkiego ładowania prądem stałym (aż 252 km zasięgu po 30‑minutowym ładowaniu), uciągiem 2500 kg oraz z szeroką ofertą zabudów i wymiarów nadwozia idealnym partnerem dla każdej firmy
  • Nowy model w wersji z silnikiem wysokoprężnym, współpracującym z dziewięciobiegową przekładnią automatyczną przystosowaną do przekazywania wysokiego momentu obrotowego, liderem w swojej klasie pod względem niskiego zużycia paliwa

Nissan wprowadza kolejną generację modelu Interstar, dużego vana zaprojektowanego jako najnowocześniejszy lekki samochód użytkowy japońskiej marki. Nowy model nie tylko urósł i jest jeszcze bardziej uniwersalny w porównaniu do poprzednika, co pozwala na wyjątkowe dopasowanie do specyficznych potrzeb klienta, ale także będzie pierwszym dużym vanem Nissana wyposażonym w 100% elektryczny zespół napędowy bez uszczerbku dla osiągów.

Idealny towarzysz dla bohatera dnia codziennego

W nowym Nissanie Interstar postawiono na efektywność, maksymalną wydajność oraz wygodę klienta, a samochód może być indywidualnie dopasowany do zróżnicowanych potrzeb firm z uwzględnieniem ich wielkości i specyfiki branży. Wzornictwo przodu, nawiązujące do pick-upa z wyrazistym przednim grillem, podkreśla bezkompromisowy styl pojazdu. Praktyczny i mocny Interstar ma stać się synonimem niezawodności i niespożytej siły w codziennym transporcie na potrzeby firmy.

Interstar jest oferowany ze standardową gwarancją Nissana obowiązującą przez 5 lat oraz 8‑letnią gwarancją na pojemność akumulatora w wersji Interstar-e, w obu przypadkach z limitem do 160 000 kilometrów. Takie warunki pozwalają w spokoju pokonywać każdą trasę.

Interstar nowej generacji wchodzi na rynek z szeroką gamą fabrycznych opcji zabudowy takich jak wywrotka, skrzynia z opuszczanymi burtami czy nadwozie kontenerowe. Dzięki temu duży van może być tak wszechstronny jak jego użytkownicy, sprawdzi się w każdej firmie i podniesie efektywność jej działania.

Wielkogabarytowy ładunek, daleki zasięg, miejsce dla dodatkowych pasażerów czy ciężka przyczepa – nowa generacja modelu Interstar w odpowiedniej wersji zaspokoi każdą z tych potrzeb.

Lepsza praca, lepsze życie

Nowy Interstar-e, pierwszy w pełni elektryczny duży van Nissana, pozwala na bardziej zrównoważoną jazdę bez uszczerbku dla osiągów. Zapas energii w akumulatorze o pojemności 87 kWh umożliwia przejechanie nawet 460 kilometrów, co pozwala odwiedzać kolejnych klientów na trasie bez obawy o zasięg. W razie potrzeby szybkie ładowanie prądem stałym przez 30 minut wydłuży zasięg o maksymalnie 252 kilometrów lub o około 200 kilometrów w przypadku wersji z akumulatorem o pojemności 40 kWh, przeznaczonej do obsługi krótszych tras. Podczas zjazdu do bazy ładowanie prądem przemiennym od 10 do 100% pojemności akumulatora trwa niespełna 4 godziny.

Interstar-e, wersja zaprojektowana przede wszystkim do jazdy po mieście, spełnia wymagania wszelkich miejskich restrykcji dotyczących emisji zanieczyszczeń i jakości powietrza. Użytkownik tego pojazdu może bez przeszkód wykonywać przewozy i świadczyć usługi transportowe w proekologicznie zarządzanych miastach.

„Nissan Interstar nowej generacji to idealne wsparcie dla wszelkich przedsięwzięć mających na celu zapewnienie mobilności społeczeństwu. Oferta obejmująca w pełni elektryczną wersję, zwiększoną ładowność oraz rozmaite opcje zabudowy dostarcza naszym klientom – małym i średnim przedsiębiorstwom z całego świata – dokładnie to, czego potrzebują do sprawnego działania” – powiedział Nicolas Tschann, dyrektor działu lekkich pojazdów użytkowych w Nissan Europe.

Nowy Interstar to odpowiednia propozycja zarówno dla poszukujących zwiększonego zasięgu akumulatora, jak i oszczędnego napędu z silnikiem wysokoprężnym. Nowy model wyróżnia się wiodącymi w swojej klasie parametrami aerodynamicznymi ze współczynnikiem SCx obniżonym o 20%, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa lub energii elektrycznej oraz maksymalizację zasięgu i efektywności eksploatacji w firmie.

Nowa generacja Nissana Interstar ma także o 40 mm szersze boczne drzwi i o 100 mm dłuższą strefę ładunkową, do której klienci zmieszczą jeszcze więcej towaru lub sprzętu potrzebnego do świadczenia usług. Samochód trudno będzie przeciążyć. Nowy duży van Nissana ma bardzo konkurencyjną ładowność: do 1,6 tony w przypadku wersji elektrycznej oraz prawie 2 tony w wersji spalinowej, polecanej przedsiębiorcom przewożącym szczególnie ciężkie ładunki.

Ponadto 4-tonowego Nissana Interstar-e o ładowności 1,6 tony można będzie prowadzić w całej Europie na podstawie standardowego prawa jazdy kategorii B. W praktyce oznacza to możliwość przewożenia nawet cięższych ładunków niż w przypadku popularnych 3,5‑tonowych vanów z silnikami Diesla.

Zarówno wysokoprężna, jak i elektryczna wersja Nissana Interstar nowej generacji może holować przyczepę o masie do 2500 kg, co umożliwia przewożenie większej ilości sprzętu i towaru.

Interstar nowej generacji zyskał także nowy wystrój wnętrza kabiny, którą zaprojektowano z myślą o komforcie kierowcy i pasażerów. Podgrzewane fotele z trwałymi pokrowcami chroniącymi tapicerkę zapewniają większy komfort i lepsze podparcie kierowcy nawet na długich trasach. Samochód jest też wyposażony w podgrzewaną przednią szybę.

Nowy model ma znacznie poprawioną zwrotność, bez uszczerbku dla pojemności przestrzeni ładunkowej. Średnica zawracania zmniejszyła się o 1,5 metra w porównaniu ze starszymi wersjami, co ułatwia manewrowanie na ciasnych miejskich ulicach.

Bezpieczeństwo w pracy i na drodze

Podobnie jak we wszystkich pojazdach Nissana, komfort i dobre samopoczucie klienta są tu na pierwszym miejscu. Wszystkie wersje modelu Interstar nowej generacji wyposażono w liczne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, takie jak system hamowania awaryjnego ograniczający ryzyko najechania na tył pojazdu poprzedzającego, wykrywanie senności kierowcy czy system monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Bezpieczeństwo przewozu towarów poprawia też system stabilizacji toru jazdy przyczepy.

Nowoczesny układ hamulcowy zaprojektowany jako zintegrowany moduł („1‑box”) zapewnia optymalną siłę hamowania w każdej sytuacji, niezależnie od stopnia obciążenia pojazdu. Ponadto czas reakcji przy hamowaniu awaryjnym udało się skrócić o połowę w porównaniu z poprzednimi generacjami modelu, co daje większe poczucie spokoju i bezpieczeństwa za kierownicą.

Zgodnie z przyjętym przez Nissana kierunkiem dążenia do tworzenia czystszego, bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego dla wszystkich świata, obejmującym pełną elektryfikację oferty lekkich samochodów użytkowych od 2026 r., nowa generacja Nissana Interstar stanowi ważny krok na tej drodze – jest całkowitym odświeżeniem modelu z nastawieniem na zaspokojenie najrozmaitszych potrzeb klientów biznesowych marki.

Informacje o warunkach i terminie rozpoczęcia sprzedaży Nissana Interstar w Polsce zostaną podane w późniejszym terminie.

Foto: Nissan Motor Corporation

Czytaj także: Nissan przedstawia nowy model Townstar, który zmieni zasady gry na rynku lekkich samochodów użytkowych

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy