Reklama

Automoto

Nissan NT400 CABSTAR

Artykuł Partnera
Dodano: 27.06.2016
27995_0K3A9731
Share
Udostępnij
Idealny samochód ciężarowy dla każdej firmy

Dla nabywców pojazdów użytkowych posiadanie niezawodnego, uniwersalnego środka transportu jest niezwykle ważne, bo umożliwia im skuteczne prowadzenie działalności gospodarczej. Dlatego teraz wszystkie samochody użytkowe marki Nissan są objęte pięcioletnią gwarancją lub na 160 000 km, w pełni przechodzącą na kolejnych właścicieli. Nissan udowadnia w ten sposób, że jest marką, której można zaufać i która sprosta potrzebom każdej firmy. Gwarancja producenta, obejmująca szeroki zakres podzespołów i elementów nadwozia i podwozia (od zespołu napędowego i akumulatora po powłokę lakierniczą), dowodzi, że Nissan jest pewny jakości swoich samochodów użytkowych.

Jednym z szerokiej gamy aut dostawczych w ofercie japońskiego producenta jest NISSAN NT400 CABSTAR. Pojazd ten został zaprojektowany pod kątem zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Charakteryzuje się takimi cechami, jak największa kubatura przestrzeni ładunkowej w swojej klasie, niskie zużycie paliwa, większa funkcjonalność i trwałość, niższe koszty eksploatacji i łatwość obsługi.

 
 

Cechy NISSANA NT400 CABSTAR sprawiają, że jest on ulubionym modelem samochodu ciężarowego w wielu firmach. Chętnie wybierają go zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Doskonale wyposażony oferuje firmie wiele korzyści, w tym niski koszt utrzymania, maksymalnie powiększoną przestrzeń ładunkową przy kompaktowych wymiarach zewnętrznych oraz wyjątkową zwrotność. Dzięki wyjątkowo małej średnicy zawracania, wynoszącej zaledwie od 9,6 m, i przydatnym technologiom, takim jak system wspomagania ruszania pod górę, prowadzenie NT 400 nie wymaga wiele wysiłku.

Dzięki zróżnicowanej gamie wersji modelu NT400 CABSTAR każdy klient znajdzie konfigurację odpowiadającą jego potrzebom. Oferta obejmuje trzy warianty rozstawu osi (2,5 m, 2,9 m i 3,4 m) oraz silniki o różnej mocy spełniające wszystkie normy europejskie. Wybór modelu NT400 CABSTAR – wyposażonego w mocny silnik zużywający około 22% mniej paliwa w porównaniu z poprzednią generacją, pojedynczą lub podwójną kabinę z podwoziem i zabudowę z bogatej oferty w tym zakresie – jest jedną z najbardziej racjonalnych decyzji, jakie może podjąć przedsiębiorca.

Wersje z rozstawami osi 2,9 m i 3,4 m oraz dopuszczalną masą całkowitą 3,5 t są oferowane również z kabiną podwójną. Podwójna kabina szczególnie przypadła do gustu firmom, których ekipy liczą więcej niż 3 osoby. Kabina ta jest wyposażona w duże drzwi i praktyczne stopnie ułatwiające wsiadanie i wysiadanie, co zapewnia wygodne warunki przewozu dla sześciu osób. Komfort podróżowania o każdej porze roku podnosi opcjonalne tylne ogrzewanie z dwiema prędkościami nawiewu. W razie konieczności przewiezienia ładunku (na przykład narzędzi) w kabinie, tylne fotele można złożyć, uzyskując dodatkową przestrzeń. Mimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych, w kabinie nie brakuje przestrzeni na nogi i nad głową. Ponadto kabina jest szeroka, a konstrukcja foteli zapewnia wysoki komfort. Także liczne schowki rozlokowane w kabinie to spory atut podczas pracy w terenie. Ładowność 3,5-tonowej wersji, wynosząca 1830 kg, należy do najlepszych wyników w tej kategorii pojazdów.

 

Wydajne i oszczędne silniki montowane w Nissanach NT400 Cabstar zostały opracowane specjalnie do samochodów użytkowych i rozwijają moc pozwalającą sprawnie poruszać się w górzystym terenie przy minimalnym zużyciu paliwa. Silniki te dysponują dużą mocą niezbędną przy pokonywaniu wzniesień, nawet z pełnym obciążeniem, zarówno w wersji z 5-biegową, jak i 6-biegową przekładnią. Mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu umożliwia jazdę nawet w sytuacji, gdy jedno z tylnych kół utraci przyczepność na oblodzonej lub błotnistej nawierzchni.

Liczne innowacje technologiczne ułatwiają pracę kierowcy. Wyraźne zegary w NT400 CABSTAR wyświetlają kompleksowe informacje o parametrach podróży, a wielofunkcyjny komputer pokładowy informuje o poziomie oleju, zużyciu paliwa i liczbie kilometrów pozostałych do kolejnego tankowania. Zintegrowany system audio z Bluetooth i gniazdem USB umożliwia odbiór informacji i utrzymywanie kontaktu ze współpracownikami.

DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO KIEROWCY I ŁADUNKU

NT400 Cabstar jest standardowo wyposażony w najnowsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, takie jak:

– Dynamiczna kontrola jazdy (VDC)
– System wspomagania ruszania pod górę (HSA)
– System kontroli trakcji (TCS)
– System zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS)
– Elektroniczny rozdział siły hamowania (EBD)
– System wspomagania hamowania awaryjnego (BAS)

Wzmocniona konstrukcja kabiny modelu NT400 CABSTAR jest chroniona przez wytrzymały, amortyzujący siłę uderzenia zderzak przedni, zapewniając bezpieczeństwo na poziomie zbliżonym do samochodów osobowych. Niezależne testy wykazały, że w przypadku zderzeń czołowych NT400 CABSTAR oferuje taki sam poziom bezpieczeństwa, jak samochód osobowy. Kierowca i pasażer podróżujący w fotelu przy oknie mają do dyspozycji pasy bezpieczeństwa z regulowaną wysokością, a dodatkową ochronę zapewniają im opcjonalne poduszki powietrzne. Obie pary drzwi kabiny NT400 CABSTAR są wzmocnione prętami antywgnieceniowymi, stanowiącymi elementy solidnej klatki bezpieczeństwa.

 
 

NISSAN NT400 CABSTAR słynie z wysokich cen odsprzedaży używanych egzemplarzy. Firmy cenią ten model za opłacalność zakupu, a także za niezawodność i największą w swojej klasie ładowność. Silniki spełniające normy EURO emitują mniej CO2 do atmosfery i zużywają mniej paliwa, dzięki czemu zasięg pojazdu na jednym tankowaniu jest większy. Długie okresy międzyprzeglądowe (do 40 000 km / 12 miesięcy) oznaczają mniej przestojów. Ułatwieniem dla mechaników serwisujących Nissana NT400 CABSTAR jest standardowa, odchylana kabina, która zapewnia szybki i łatwy dostęp do silnika i skrzyni biegów. Ponadto NT400 CABSTAR jest fabrycznie przystosowany do montażu zabudowy – specjalne złącza i przełączniki ułatwiają i upraszczają procedurę jej instalowania na podwoziu.

Model NT 400 Cabstar o masie całkowitej do 3.5 t, pojedyncza kabina, rozstaw osi 2,5 m , aluminiowa skrzynia ładunkowa, kosztuje 97 900 zł brutto (79 590 zł netto).

 

Opisany w artykule model
na Podkarpaciu można obejrzeć
i nabyć w autoryzowanym salonie
NISSAN AUTONIX
w Rzeszowie przy ul. Rejtana 67

www.autonix.pl
 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy