Reklama

Automoto

Nissan ogłasza zmiany w swojej działalności w Polsce

Źródło: Nissan Motor Co.
Dodano: 23.05.2023
74357_hq-featured-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Importerem nowych pojazdów, części i usług Nissana w Polsce zostanie astara
Rozpoczęcie działalności przez nowego importera zaplanowano na sierpień 2023 r.

Nissan ogłosił dziś (22 maja 2023 r.) sfinalizowanie umowy z firmą astara, specjalizującą się w dystrybucji i usługach w zakresie mobilności, której przedmiotem jest dystrybucja nowych pojazdów, części i usług w Polsce. Zawarcie tej transakcji podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W ramach średniookresowego planu Nissan NEXT, Nissan przekształca się w firmę efektywniejszą, lepiej zorganizowaną, bardziej ukierunkowaną i zorientowaną na generowanie zysku. To partnerstwo zapewni ciągłą rentowność działalności Nissana w Polsce, poprawi zorientowanie na rynek i sprawność działania oraz lepiej zaspokoi potrzeby klientów i partnerów handlowych firmy.

Obecnie Polska wraz z Ukrainą stanowią regionalną jednostkę biznesową Nissana na Europę Środkowo-Wschodnią. W ramach nowej umowy wszystkie działania na polskim rynku zostaną przeniesione do firmy astara jako nowego partnera dystrybucyjnego na rynku. Spółka prowadząca działalność na Ukrainie pozostanie własnością Nissana.
 

„Rynki europejskie szybko ewoluują, a my koncentrujemy się na zapewnieniu odpowiednich zasobów, aby sprostać zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom klientów. Decyzja ta jest wynikiem dogłębnej analizy naszej działalności w Polsce. Jesteśmy przekonani, że ta zmiana zaowocuje poprawą naszych wyników i zwiększeniem satysfakcji naszych klientów” – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

„Z radością witamy firmę astara jako naszego nowego partnera na rynku polskim. Spółka ta ma duże doświadczenie w zakresie dystrybucji w branży motoryzacyjnej w Europie i cieszymy się na bliską współpracę z nią w najlepszym interesie naszych klientów, pracowników i dealerów w Polsce” – dodał Maciej Klenkiewicz.

„Jako astara jesteśmy zaszczyceni, że możemy dodać Nissana do naszej działalności dystrybucyjnej w Polsce. Tak innowacyjna i zorientowana na klienta marka jest wielkim atutem w naszym polskim portfolio i dołożymy wszelkich starań, aby ją z dumą reprezentować wobec jej lojalnych klientów, sieci dealerskiej i partnerów biznesowych. Polska jest bez wątpienia kluczowym rynkiem dla firmy astara i jesteśmy przekonani, że Nissan przyczyni się do naszego wspólnego sukcesu” – powiedział Olivier Sermeus, dyrektor zarządzający oddziału astara w Europie Zachodniej.

Zmiany w strukturze biznesowej Nissana w Polsce zostały dziś zakomunikowane pracownikom oraz dealerom Nissana w Polsce i na Ukrainie. Przeniesienie działalności biznesowej Nissana w Polsce do firmy astara rozpoczyna się dzisiaj i ma się zakończyć w sierpniu br.

###

Nissan w Europie
Więcej informacji na temat naszych produktów, usług i zaangażowania na rzecz zrównoważonej mobilności znajduje się na stronie nissan-global.com. Zapraszamy także na nasze konta w serwisach Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn oraz do oglądania najnowszych materiałów wideo na YouTube.

astara: The Open Mobility Company 
Jesteśmy firmą zapewniającą różnorodną, otwartą mobilność, z podejściem opartym na relacjach międzyludzkich, zaangażowaną w zrównoważony rozwój. 
Firma astara, która w roku 2022 osiągnęła obroty przekraczające 5 miliardów euro, oferuje rozwiązania w zakresie mobilności osobistej, pozwalające na wybór opcji dostosowanej do różnych potrzeb użytkowników, w zależności od stopnia rozwoju rynku – wśród których znajdują się: pełna własność, subskrypcja czy car sharing. Ekosystem mobilności jest oparty na inteligentnym przetwarzaniu danych i obsługiwany przez platformę astara.  
Wszystko to dzięki zróżnicowanemu zespołowi pracowników astara, reprezentujących ponad 25 narodowości, działających w 19 krajach, na 3 kontynentach: w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej.  
Więcej informacji o astara można znaleźć na stronie www.astara.com.
 
Foto: Nissan Motor Co.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy