Artykuły sponsorowane

Jak przygotować się na odbiór DVB-T?

Artykuł Partnera
Dodano: 18.03.2013
No image
Share
Udostępnij
Mieszkańcy województwa podkarpackiego są świadkami historycznego momentu. 19 marca 2013 r. nastąpiło w naszym regionie wyłączenie telewizji analogowej i zastąpi ją naziemny przekaz cyfrowy. Co to oznacza dla widza? Jakie korzyści niesie? Jak przygotować się do nowego odbioru i ustrzec się przed zakupem nieodpowiedniego sprzętu?

Korzyści dla widza
 
Przewagą naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) jest możliwość transmisji większej liczby programów telewizyjnych. Już teraz DVB-T zapewnia bezpłatny dostęp do 20 różnych stacji telewizyjnych, a dotychczasowy analog zaledwie do 7. Co więcej widzowie mają możliwość wykupienia dostępu do dodatkowych kanałów (na przykład w Cyfrowym Polsacie, który także oferuje dekodery DVB-T), odbioru obrazu i dźwięku w znacznie lepszej jakości (także HD), oglądania programów w różnych formatach, językach czy z napisami. Nowością będzie elektroniczny przewodnik po programach (EPG), pozwalający zapoznać się z ofertą telewizyjną bez sięgania po gazetę.

Jak odbierać DVB-T?
 
Abonenci płatnych telewizji kablowych lub platform satelitarnych nie muszą obawiać się utraty sygnału telewizyjnego wraz z wyłączeniem analogu. Pozostali mieszkańcy Podkarpacia począwszy od 19 marca br. będą musieli posiadać odpowiedni sprzęt. Może to być nowoczesny telewizor (LCD, plazma) z wbudowanym tunerem DVB-T typu MPEG-4, w opcji HD dla obrazu i EAC-3 dla dźwięku. Innym rozwiązaniem jest inwestycja w dekoder DVB-T z MPEG-4 i HD, który zapewni ciągłość odbioru programów telewizyjnych nawet na telewizorze kineskopowym.

Gdzie nabyć sprzęt?
 
Wyboru urządzenia dokonujmy rozważnie, najlepiej w sklepie specjalistycznym z fachowym personelem. Nie zapominajmy, że dekoder to inwestycja na lata. Uważajmy więc na tanie dekodery, które nie tylko nie spełniają norm wymaganych przez Ministra Infrastruktury (MI), ale także mogą okazać się bezużyteczne albo stanowić realne zagrożenie dla naszego zdrowia, domu oraz środowiska.

Naziemna telewizja cyfrowa od Cyfrowego Polsatu
 
Produkt od zaufanego producenta to gwarancja jakości – od profesjonalnego doboru i montażu sprzętu, przez fachowe wsparcie techniczne, aż po sprawny serwis w przypadku awarii. W ofercie Cyfrowego Polsatu można znaleźć dekoder T-HD 1000 – wykonany zgodnie z wymogami MI, zaprojektowany przez polskich konstruktorów, z czytelnym przewodnik po programach (EPG), wieczystą gwarancją oraz możliwością podłączenia do Internetu i największej telewizji internetowej ipla. W cenie 149 zł otrzymamy urządzenie, które zapewnia dostęp nie tylko do wszystkich bezpłatnych kanałów, ale także dodatkowo, bezpłatnie przez 6 miesięcy, do pakietu kodowanych stacji – 8 atrakcyjnych pozycji telewizyjnych (Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Kino Polska, Nickelodeon, Comedy Central) i 12 stacji radiowych, stanowiących Pakiet Ekstra. Jeżeli zależy nam na tańszym dekoderze, możemy zdecydować się na wersję z umową na Pakiet Ekstra, wtedy za dekoder zapłacimy 1 zł.
 
 
Zapraszamy do Autoryzowanych Punktów Sprzedaży Cyfrowego Polsatu:
HOLLEX, Rzeszów, ul. Śniadeckich 13, Tel. 17-852 09 61 wew. 21, 22, sklep@hollex.rzeszow.pl
HOLLEX, C.H. AUCHAN Krasne 20b k. Rzeszowa, Tel. 17-780 20 86, sklep3@hollex.rzeszow.pl
HOLLEX, C.H. NOWY ŚWIAT, Rzeszów, ul. Krakowska 20, Tel. 17-717 90 31, sklep6@hollex.rzeszow.pl
HOLLEX, C.H. ARKADIA, Strzyżów, ul. Słowackiego 4, Tel. 17-746 12 00, sklep4@hollex.rzeszow.p
 
 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy