Reklama

Świat

Prezydent Ukrainy: klęska Rosji coraz bliżej

PAP
Dodano: 02.06.2023
Fot. PAP/EPA/DUMITRU DORU
Fot. PAP/EPA/DUMITRU DORU
Share
Udostępnij

Klęska Rosji w wojnie na Ukrainie jest coraz bliższa – powiedział w czwartek prezydent Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu wideo, odnosząc się m.in. do wsparcia dla Kijowa, jakie zadeklarowali przywódcy blisko 50 państw na czwartkowym szczycie w Mołdawii.


Spotkanie przywódców państw i rządów zostało maksymalnie wykorzystane do tego, by zapewnić Ukrainie dalszą pomoc i przyspieszyć klęskę “terrorystów” – stwierdził Zełenski.
Podczas czwartkowego szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Mołdawii Zełenski rozmawiał z wieloma przywódcami, którzy zapewnili go o dalszej pomocy dla Kijowa.


“Przygotowujemy nowe decyzje dotyczące obronności, w tym systemów obrony przeciwlotniczej, samolotów bojowych i naszego uderzenia na lądzie” – poinformował prezydent Ukrainy.
Podkreślił, że także Ukraina powinna więcej robić dla bezpieczeństwa swoich obywateli. “Już nigdy nie może się powtórzyć sytuacja z ubiegłej nocy z Kijowa, kiedy ludzie nie mogli dostać się do schronu, bo był zamknięty” – stwierdził ukraiński przywódca.


W nocy ze środy na czwartek trzy osoby – dwie kobiety oraz dziewięcioletnia dziewczynka – zginęły w Kijowie w wyniku rosyjskiego ataku, ponieważ nie mogły dostać się do zamkniętego schronu.


“Boli śmierć tych ludzi (…) Schrony powinny być otwarte całą dobę” – podkreślił Zełenski i dodał, że odpowiedzialni za tak tragiczne w skutkach zaniedbania muszą zostać ukarani.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy