Reklama

Świat

Premier Izraela: po pokonaniu Hamasu Strefę Gazy powinna rozbroić izraelska armia

PAP
Dodano: 06.12.2023
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN / POOL
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN / POOL
Share
Udostępnij

Premier Izraela Beniamin Netanjahu powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej, że po pokonaniu Hamasu Strefę Gazy powinna rozbroić izraelska armia, a nie siły międzynarodowe – relacjonuje Times of Israel. Portal przypomina, że premier Izraela wielokrotnie już sygnalizował, że izraelskie wojsko przejmie kontrolę nad tym terytorium.


“Widzieliśmy, co dzieje się w miejscach, do których wysłano siły międzynarodowe z misją rozbrojenia” – powiedział Netanjahu i podkreślił, że “żadna siła międzynarodowa nie może być za to odpowiedzialna” w Strefie Gazy.

Times of Israel zwraca uwagę, że o celu i harmonogramie obecności sił izraelskich w Strefie Gazy po wojnie z Hamasem premier wypowiada się bardzo niejasno i nie tłumaczy ani jak długo miałoby to trwać, ani jaki byłby zakres obowiązków tego kontyngentu.

W sobotę, podczas swojej pierwszej konferencji prasowej od czasu wznowienia walk z Hamasem Netanjahu zapewnił, że nie pozwoli, aby Autonomia Palestyńska przejęła po wojnie władzę w Strefie Gazy. “Autonomia nie walczy z terroryzmem, ona go finansuje; nie wychowuje dla pokoju, wychowuje dla zniszczenia państwa Izrael. To nie jest grupa, która powinna teraz przejąć władzę w Gazie” – oznajmił premier.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy