Reklama

Świat

Premier Izraela: nie pozwolę, żeby Autonomia Palestyńska rządziła Strefą Gazy

PAP
Dodano: 03.12.2023
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN / POOL
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN / POOL
Share
Udostępnij

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że nie pozwoli, aby Autonomia Palestyńska przejęła po wojnie władzę w Strefie Gazy – poinformował portal Times of Israel. “Autonomia nie walczy z terroryzmem, ona go finansuje; nie wychowuje dla pokoju, wychowuje dla zniszczenia państwa Izrael. To nie jest grupa, która powinna teraz przejąć władzę w Gazie” – stwierdził.


Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej od czasu wznowienia walk z terrorystyczną organizacją Hamas Netanjahu zapewnił, że Izrael zrobi wszystko, by sprowadzić uprowadzonych do Strefy Gazy zakładników do domu, ale także zniszczyć Hamas i upewnić się, że nigdy więcej ani on, ani żadna inna grupa ze Strefy Gazy nie będzie zagrożeniem dla Izraelczyków. Premier dodał, że jedyną drogą do osiągnięcia tego celu jest kontynuacja operacji lądowej armii izraelskiej w Strefie Gazy.

Stwierdził, że wcześniej Izrael “nie miał ani wewnętrznego konsensusu krajowego, ani konsensusu międzynarodowego”, by zniszczyć Hamas, jednak obecnie wsparcie wewnętrzne jest silne, a rząd pracuje nad zachowaniem wsparcia międzynarodowego. “Teraz dokończymy robotę” – zapowiedział.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy