Reklama

Świat

MSZ Izraela: nie będzie “dłuższych przerw” w walkach, zanim Hamas nie uwolni wszystkich zakładników

PAP
Dodano: 16.11.2023
Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI
Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI
Share
Udostępnij

W odpowiedzi na przyjęcie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, wzywającej do pilnej i wydłużonej przerwy humanitarnej w walkach w Strefie Gazy, Izrael oświadczył w środę, że nie będzie “dłuższych przerw”, zanim Hamas nie uwolni wszystkich zakładników – podał portal Times of Israel.

W oświadczeniu ministerstwo spraw zagranicznych Izraela stwierdziło, że “nie ma miejsca na przedłużające się przerwy humanitarne, dopóki 239 zakładników nadal będzie w rękach terrorystów Hamasu”. MSZ w Tel Awiwie wezwał także władze kraju do rozpoczęcia prac nad uwolnieniem zakładników przetrzymywanych w Strefie Gazy.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła w środę rezolucję wzywającą do pilnej i wydłużonej przerwy humanitarnej w walkach w Strefie Gazy. Jest to pierwszy dokument przyjęty przez Radę od początku obecnej fazy konfliktu.

Rezolucja wzywa do “pilnych i wydłużonych przerw humanitarnych i korytarzy w całej Strefie Gazy” oraz do uwolnienia zakładników. Zgłoszony przez Maltę dokument został poparty przez 12 z 15 członków Rady; od głosu wstrzymały się USA, Wielka Brytania i Rosja.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy