Reklama

Świat

Javier Milei po wygranych wyborach prezydenckich: “rozpoczyna się przebudowa Argentyny”

PAP
Dodano: 20.11.2023
Fot. PAP/EPA/Juan Ignacio Roncoroni
Fot. PAP/EPA/Juan Ignacio Roncoroni
Share
Udostępnij

“Dziś rozpoczyna się przebudowa Argentyny” – zapowiedział w niedzielę późnym wieczorem Javier Milei, prezydent-elekt wybrany przez obywateli tego kraju blisko 56 procentami głosów, czyniąc to w swym pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu wyników drugiej tury wyborów, która odbyła się w niedzielę.


„To historyczna noc dla naszego kraju, początek końca dekadencji” – powiedział Milei obiecując, że „Argentyna powróci na drogę, z której nigdy nie powinna schodzić”.

Zwolennik skrajnego liberalizmu gospodarczego w polityce państwa, zapowiedział dokonanie w szybkim tempie „historycznych zmian” w kraju, który „przeżywa najcięższy kryzys w swej historii”.

Prezydent-elekt ostrzegł rodaków, że „zmiany, których potrzebuje Argentyna będą drastyczne, ponieważ nie ma czasu na ich stopniowanie, ani łagodzenie”.

Zmieniając ton swego wystąpienia, Milei zapewnił, że „bez oglądania się na to skąd pochodzą i co dotąd robili powitamy wszystkich tych, którzy chcą przystąpić do budowy nowej Argentyny”.

Zwycięzca wyborów prezydenckich wyraził na koniec przekonanie, że „Argentyna, kierując się ideami wolnościowymi, powróci wreszcie do grona światowych potęg”.

Pierwszym, który uznał publicznie rezultaty wyborów prezydenckich był pokonany kandydat obozu peronistów, minister gospodarki Sergio Massa, który parę godzin wcześniej, zaraz po ogłoszeniu wstępnych rezultatów głosowania, złożył gratulacje swemu rywalowi.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy