Reklama

Świat

Strefa Gazy: kolejny dowódca Islamskiego Dżihadu zginął w izraelskim ataku

PAP
Dodano: 11.05.2023
73982_11m1
Share
Udostępnij

Podczas ataku lotniczego na Strefę Gazy izraelska armia zabiła kolejnego dowódcę Islamskiego Dżihadu – wynika z opublikowanego w czwartek nad ranem oświadczenia Brygad Al-Kuds, zbrojnego skrzydła tego palestyńskiego ugrupowania.

Islamski Dżihad zapowiedział odwet za jego śmierć.

“Ali Ghali, dowódca jednostki wyrzutni rakiet, został zamordowany w południowej części Strefy Gazy wraz z innymi męczennikami” – głosi oświadczenie Brygad Al-Kuds.

Według palestyńskich źródeł medycznych wraz z nim zginęły dwie inne osoby.

Izraelska armia potwierdziła, że Ghali był celem ataku z powietrza.

Agencja AFP pisze, że obecna eskalacja konfliktu między Izraelem a palestyńskimi grupami zbrojnymi w Strefie Gazie, palestyńskiej enklawie kontrolowanej przez radykalny Hamas, jest najpoważniejsza od sierpnia 2022 roku.

Od wtorkowego ranka izraelskie wojska przeprowadzają naloty na Strefę Gazy w ramach operacji “Tarcza i Strzała”, atakując głównie infrastrukturę rakietową Islamskiego Dżihadu. Już w pierwszych godzinach operacji zginęło trzech wysokich rangą dowódców tego ugrupowania. Według źródeł palestyńskich w ciągu dwóch dni w wyniku izraelskich nalotów w Strefie Gazy życie straciło

25 osób, w tym kobiety i dzieci.

Palestyńskie ugrupowania, przede wszystkim Islamski Dżihad, odpowiadają ostrzałem rakietowym Izraela. Na razie nie ma doniesień o ofiarach po stronie izraelskiej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy