Reklama

Świat

Źródła: unijni komisarze zaakceptowali plany zmian legislacyjnych zmierzających do spełnienia tzw. kamieni milowych

Artur Ciechanowicz / PAP
Dodano: 13.12.2022
69791_13gr1
Share
Udostępnij
Unijni komisarze odpowiedzialni za negocjacje z Polską mieli zaakceptować we wtorek projekt zmian legislacyjnych dotyczących sądownictwa i uznać go za spełnienie wymagań zawartych w tzw. kamieniach milowych związanych z Krajowym Planem Odbudowy (KPO) – potwierdziły PAP źródła unijne.

Plany zmian ustawodawczych przedstawił komisarzom w Strasburgu minister ds. europejskich RP Szymon Szynkowski vel Sęk. Po ich przeprowadzeniu Komisja Europejska ma uznać, że tzw. kamienie milowe dotyczące praworządności zostały osiągnięte. Byłby to kolejny krok zbliżający nasz kraj do otrzymania środków z Funduszu Odbudowy i Odporności (RRF).

Informację tę jako pierwsza podała na swojej stronie internetowej telewizja Polsat i korespondent "Gazety Wyborczej" w Brukseli na Twitterze. PAP potwierdziła ją równolegle we własnych źródłach.

W poniedziałek z kolei KE podpisała tzw. uzgodnienia operacyjne dotyczące KPO Polski. Jest to umowa dwustronna o charakterze technicznym między zainteresowanym państwem członkowskim, a KE, która "określa dowody potrzebne do wykazania, że osiągnięto różne etapy i cele pośrednie oraz w jaki sposób będzie wyglądała współpraca z każdym państwem członkowskim w celu monitorowania realizacji każdego KPO".

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy