Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: nie weźmiemy udziału w szczycie G20, jeśli będzie tam Putin

PAP
Dodano: 03.11.2022
68605_3li4
Share
Udostępnij
Ukraina nie weźmie udziału w zaplanowanym na połowę listopada w Indonezji szczycie G20, jeśli będzie w nim uczestniczył przywódca Federacji Rosyjskiej – zapowiedział w czwartek prezydent Wołodymyr Zełenski w Kijowie na wspólnej konferencji prasowej z grecką prezydent Ekaterini Sakielaropulu.

"Moje osobiste stanowisko i stanowisko Ukrainy jest takie, że jeśli przywódca Federacji Rosyjskiej weźmie udział (w szczycie G20), to (wtedy) Ukraina nie będzie uczestniczyć" – powiedział ukraiński prezydent.

Putin na szczyt G20 został zaproszony przez prezydenta Indonezji Joko Widodo, ale nie zadeklarował jeszcze, czy będzie uczestniczyć w tych obradach.

"Zobaczmy, zostało kilka dni" – dodał Zełenski i zdradził, że podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej z Widodo otrzymał ponowne zaproszenie na szczyt, który w dniach 15-16 listopada odbędzie się na indonezyjskiej wyspie Bali.
style="font-family:arial,helvetica,sans-serif;">
Agencja AFP zaznacza, że Dżakarta jest pod presją Zachodu, aby wykluczyć Putina z tego wydarzenia, jednak mimo to zachowuje neutralną postawę wobec konfliktu na Ukrainie.

W zeszłym tygodniu prezydent USA Joe Biden powiedział, że "nie ma zamiaru" spotykać się z Putinem na szczycie G20.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy