Reklama

Lifestyle

Loty z Rzeszowa do Rzymu. Nowy hit Jasionki?

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 07.06.2023
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
Share
Udostępnij

W środę 7 czerwca na lotnisku Rzeszów-Jasionka wylądował pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Zainteresowanie lotami do stolicy Italii jest spore, w środę do Rzymu poleciał samolot pełen pasażerów, a przewoźnik do oferowanych latem samolotów w środy i niedziele dokłada jeszcze loty w niektóre piątki.

W środy samoloty będą startować z lotniska w Fiumicino o 14.05, w Jasionce wylądują o 16.20. W drogę powrotną z Rzeszowa udadzą się o 16.55, by na lotnisku w Rzymie być o 19.20. Natomiast w niedzielę z Włoch wylatują o 6.55, w Rzeszowie są o 9.10, zaś w drogę powrotną ruszają o 9.45, by dolecieć do Italii na 12.10.

Lot z Rzeszowa do Rzymu airbusem

Na trasie pomiędzy Jasionką a Fiumicino, największym portem lotniczym Włoch, operować będą Airbusy A321neo. To nowoczesne, komfortowe, wąskokadłubowe, paliwooszczędne samoloty, charakteryzuje się znaczącą redukcją hałasu i emisji CO2, które zabierają na pokład do 239 pasażerów.

– Niskokosztowe taryfy Wizz oraz bogata sieć tras sprawiają, że podróżowanie jest teraz przystępne dla wszystkich, a pasażerowie mogą planować fascynujące podróże i odkrywać świat. Cieszymy się także, że możemy obsługiwać naszą najnowszą trasę najbardziej przyjaznym dla środowiska Airbusem A321 neo, zapewniając, że podróżowanie stanie się bardziej przystępne cenowo, ale także bardziej zrównoważone – przyznaje Zsuzsa Trubek, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

– Rzym to bardzo atrakcyjny kierunek, cieszący się dużą popularnością nie tylko w okresie wakacyjnym. Uruchomienie tego połączenia to kolejny duży krok w rozwoju naszego Portu Lotniczego w Jasionce – uważa Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Loty z Rzeszowa do Rzymu przez cały rok

– W tym sezonie wakacyjnym z Jasionki można udać się do ponad 20 kierunków, ale spośród destynacji oferowanych w lotach regularnych na pierwszy plan wysuwa się połączenie Wizz Air. To destynacja całoroczna, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe czy biznesowe – dodaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy