Reklama

Lifestyle

Niespodziewany wydatek lub wyjątkowa oferta wakacyjna? Ta karta rozwiązuje problem braku gotówki

Artykuł sponsorowany
Dodano: 18.06.2021
54388_piekna-azjatycka-kobieta-uzywa-smartphone-kupuje-online-zakupy-7861-797-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Chyba każdy z nas doświadczył w swoim życiu sytuacji, w której nagły, niespodziewany wydatek wywołał konieczność zaciągnięcia pożyczki. A czy nie zdarzyło Ci się zrezygnować z atrakcyjnej oferty, np. zagranicznych wczasów, bo akurat nie dysponowałeś wolnymi środkami lub oszczędnościami? Tego typu zdarzenia są i będą w naszym życiu, jednak jak się okazuje, można w całkiem prosty sposób rozwiązać problem braku gotówki, gdy ta jest potrzebna w danym momencie. Jeśli nie słyszałeś jeszcze o pozabankowej karcie kredytowej, koniecznie zainteresuj się tym tematem. My przyjrzeliśmy się takiemu rozwiązaniu nieco bliżej.

Pozabankowa karta kredytowa dostępna "od ręki" i online

 
Czym jest pozabankowa karta kredytowa? To narzędzie finansowe oferowane przez instytucje inne niż banki. Dobra wiadomość w tym miejscu jest taka, że sposób wejścia w posiadanie tego typu karty kredytowej jest zdecydowanie prostszy. Jeśli więc skomplikowane i długie procedury skutecznie zniechęcają Cię do skorzystania z oferty banku, produkt w formie pozabankowej karty kredytowej będzie na pewno dla Ciebie satysfakcjonujący.

Dla przykładu, najpopularniejsze obecnie na rynku rozwiązanie tego typu, czyli karta kredytowa online AXI, jest dostępne "od ręki". Formalności zostały tutaj ograniczone do absolutnego minimum. Wystarczy złożyć wniosek poprzez formularz online. Po jego weryfikacji i zaakceptowaniu (tutaj możliwość otrzymania karty mają także osoby z niekorzystną dotychczasową historią kredytową), otrzymasz swoją kartę, która zostanie dostarczona pod wskazany przez Ciebie adres. Aktywacja karty nastąpi przy zastosowaniu kodu PIN, który zostanie przesłany wiadomością SMS na Twój numer telefonu.

Jeden wniosek załatwia stały dostęp do potrzebnych środków

 
Korzystając z pozabankowej karty kredytowej możesz dokonywać płatności zarówno w kraju, jak i za granicą, tradycyjnie oraz online. To, co wyróżnia tego typu rozwiązanie, to stały dostęp do środków finansowych, co jest znaczną przewagą karty nad jakąkolwiek pożyczką. Ta to jedynie jednorazowy zastrzyk gotówki. Zatem dysponując kartą kredytową możesz sięgnąć po dodatkowe środki pieniężne w sytuacji, gdy zajedzie taka potrzeba. Bez składania kolejnych wniosków. Do tego obsługa karty nie jest kosztowna, a limit odnawialny.

Jak sprawdziliśmy, termin płatności kwoty wykorzystanej z karty kredytowej wraz z kosztami przypada pomiędzy 1 a 5 dniem miesiąca następującego po wykonanej transakcji. W przypadku korzystania z pozabankowej karty kredytowej możesz również skorzystać z opcji dostosowania harmonogramu spłaty do swoich indywidualnych możliwości. To wygodna opcja. Warto jednak pamiętać, że minimalna kwota spłaty zadłużenia wynosi 15% przyznanego limitu kredytowego. Jednocześnie nie może być ona większa od całkowitej sumy zobowiązań na karcie należnych pierwszego dnia miesiąca, w którym spłacana jest minimalna kwota.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy