Reklama

Kraków

Weekend 24-26.11 w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 25.11.2023
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Share
Udostępnij

Smaki i zapachy świąt najłatwiej poznać na bożonarodzeniowych jarmarkach. Krakowski jarmark świąteczny rozpocznie się już dziś i jak co roku wzbogaci niepowtarzalny klimat naszego miasta! Oprócz jarmarku zapraszamy na trwający 30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima 2023 czy Sztukę do Rzeczy – Design w Krakowie. A co jeszcze będzie się działo w ten weekend w Krakowie? Sprawdźcie!

Święta zaczynamy od jarmarku! Otwarcie już dziś

Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego na krakowskim rynku to dobry wstęp do zbliżających się świąt. Od ponad 30 lat stoiska kupców odwiedzają poszukiwacze świątecznych prezentów i wyjątkowej atmosfery. To sprawia, że jarmark zyskał już miano atrakcji turystycznej rozpoznawalnej na całym świecie. W tym roku oficjalne rozpoczęcie imprezy poprzedzi taneczny happening – dla każdego!

Trwa 30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima 2023

Podczas festiwalu odbędą dwa tytułowe, międzynarodowe konkursy etiud i animacji. W tym roku komisja selekcyjna konkursu Etiuda miała wyjątkowo trudne zadanie – z 1700 filmów wybrać 25, które zostaną zaprezentowane w trakcie festiwalu. Do konkursu Anima zgłoszono natomiast 945 animacji z całego świata, z których zakwalifikowane zostały 44 animacje m.in. tak znakomitych twórców jak Claudius Gentinetta, Atsushi Wada, Lucija Mrzljak, Morten Tšinakov, Kaspar Jancis, Tomek Ducki czy Tomek Popakul. Organizowany w Krakowie Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima 2023 odbywa się w dniach 21-26 listopada.

Sztuka do Rzeczy – Design w Krakowie

Do 30 listopada przez cały Kraków przebiegnie prawdziwy maraton atrakcji, na które złożą się targi rzemiosła i sztuki użytkowej, pokazy, wykłady, spacery i mnóstwo inspirujących warsztatów dla małych i dużych. Parasolowy projekt wsparcia i promocji inicjatyw związanych z designem pod hasłem „Sprawczość” połączył w tym roku aż 22 partnerów!

„Mocium Panie, chodźże na granie!” – zaprasza Biblioteka Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza jutro, 25 listopada, na publiczną premierę sensacyjnej gry paragrafowej „Mocium Panie, chodźże na granie”, opartej ma życiu i twórczości Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, literackiego patrona 2023 roku.

Festiwal Otwarcia Teatralnego Instytutu Młodych

Aby rozjaśnić nieco listopadowe dni, Teatralny Instytut Młodych zaprasza do udziału w Festiwalu Otwarcia, podczas którego widzowie zobaczą gościnne spektakle, premiery TIM-u, wezmą udział w czytaniach performatywnych oraz dyskusjach poświęconych współczesnemu teatrowi dla młodzieży. Festiwal odbywa się w dniach 24, 25, 26 listopada oraz 3 grudnia. Prezentowane spektakle oraz czytania przeznaczone są dla starszej młodzieży.

Wyjątkowe warsztaty dla dzieci

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza najmłodszych do swojej siedziby przy ul. Wietora 15 już w najbliższy weekend na animację „Iskierka”, warsztaty tworzenia makiety „Pokój dla mojego przyjaciela” oraz warsztaty Visual Vernacular.

7. edycja „Nowa Huta Masters”

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na konkurs B-Boys i B-Girls bitw solo, w którym tancerze breakdance zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: „kids” (do 15 lat) i dorośli (powyżej 15 lat). Mega dawka tanecznych emocji gwarantowana – pula nagród to w tym roku 6 000 zł! Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 listopada, o godz. 14.00.

5. urodziny Cafe Nowa Księgarnia i Zgody 7

Szósty rok działalności nowohuckiego miejsca spotkań rozpocznie urodzinowe świętowanie. Punkt InfoKraków Zgody 7 wraz z kawiarnio-księgarnią Nowa do 26 listopada zapraszają na liczne warsztaty, spotkania literackie oraz grę terenową „Śladem detali i historii Nowej Huty”.

Zobacz wystawę dzieł mistrzów włoskiego renesansu

Dzieło mistrza renesansu Giovanniego Belliniego „Madonna z Dzieciątkiem” trafiło na stałe do kolekcji Zamku Królewskiego na Wawelu. Zwiedzający mogą zobaczyć je premierowo podczas wyjątkowego pokazu „Mistrzowie włoskiego renesansu” na II piętrze Zamku. Na tę okoliczność sprowadzono do Krakowa obrazy Jacopa Bassana i Rossa Fiorentina. Pokaz uzupełni Tycjan i jego „Alegoria miłości” zestawiona z dziełem Padovanina, pochodzącym z Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.

Po „Kredyt” do teatru!

Proszę sobie wyobrazić, że historia starania się o coś tak mało romantycznego jak kredyt, może stać się kanwą sztuki o jakże prozaicznym tytule: „Kredyt”. Tę komedię, która podbiła nie tylko europejskie sceny, napisał 10 lat temu kataloński dramatopisarz – Jordi Galceran, a wyreżyserował Marcel Wiercichowski. I właśnie „Kredyt” jest najświeższą propozycją Teatru Bagatela. Spektakl będzie miał premierę jutro, 25 listopada na kameralnej Scenie na Sarego 7, ul. Józefa Sarego 7.

Zgoda z kulturą – koncert Moniki Sinkowskiej

Jutro, 25 listopada o godz. 18.00 odbędzie się koncert Moniki Sinkowskiej w ramach kolejnej edycji cyklu Zgoda z kulturą. Na wydarzenie zapraszamy do Klubu Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa

25 i 26 listopada Koło Grodzkie PTTK w Krakowie zaprasza na kolejne spacery w ramach 52. sezonu akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie. Udział w spacerach jest bezpłatny.

Trening biegowy w Lasku Wolskim

W najbliższą sobotę, 25 listopada, zapraszamy na kolejne bezpłatne zajęcia dla dorosłych z cyklu „Biegaj w Krakowie!”. Tradycyjnie, w ostatnią sobotę miesiąca odbędzie się tzw. trening wyjazdowy – tym razem w Lasku Wolskim. Zajęcia są organizowane w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”.

Dzieciaki na start! 25 listopada trening zapaśniczy dla najmłodszych

Jutro, 25 listopada odbędą się bezpłatne zajęcia zapaśnicze dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, które zostaną zorganizowane w ramach cyklu „Dzieciaki na start!”, będącego elementem tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, wpisującego się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Młodzi miłośnicy aktywności fizycznej poznają jedną z najstarszych dyscyplin olimpijskich w Centrum Zapaśniczym KS Bieżanowianka przy ul. Lipowskiego 5.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy