Reklama

Lifestyle

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Ewą Winnicką w Rzeszowie

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 02.10.2020
51739_ewa
Share
Udostępnij
W środę, 7 października, z czytelnikami spotka się w Rzeszowie Ewa Winnicka, dziennikarka i reportażystka, autorka m.in. „Londyńczyków”, „Był sobie chłopczyk”, „Obywatel Stuhr”. Na spotkanie do swojej siedziby przy ul. Sokoła 13 zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Początek o godz. 17.
 
Ewa Winnicka jest dziennikarką i reportażystką, a od 1999 publicystką w tygodniku „Polityka”. Zanim ukończyła dziennikarstwo i amerykanistykę, pracowała w dziale reportażu dla „Gazety Wyborczej”. Zajmuje się sprawami społecznymi, zwłaszcza polityką wobec rodzin dysfunkcyjnych i ochroną dzieci. Pisze także reportaże zagraniczne, m.in. o ataku na WTC, o palestyńskiej Intifadzie i gwałtownym kryzysie w londyńskim City.
 
Jest trzykrotną laureatką nagrody Grand Press w 2005, 2008 i w 2018 roku. Wydana w 2011 r. reporterska książka „Londyńczycy” została finalistką Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Za reportaż „Angole” została nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” w 2015 r. Za książkę „Był sobie  chłopczyk” nominowana do Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz w 2018 r.
 
Dwie ostatnie książki napisała wspólnie z Dionisiosem Sturisem: „Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia” (w 2020 roku nakładem wydawnictwa Znak), „Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey” (wyd. Czarne, 2019). 
 
Jest żoną Cezarego Łazarewicza, z którym wspólnie napisała książki „1968. Czasy nadchodzą nowe” i „Zapraszamy do Trójki”.
 
Do Rzeszowa Ewa Winnicka przyjeżdża w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Cykl wcześniejszych spotkań Wojewódzka i Miejska Bibliotek a w Rzeszowie organizowała poprzez internet, teraz zaprasza do budynku, w którym zwyczajowo odbywały się spotkania z pisarzami, poetami, dziennikarzami. Goście środowego wydarzenia powinni jednak zabrać maseczki. Na sali trzeba będzie także zachować dystans społeczny. Wstęp na spotkanie jest wolny. Liczna miejsc ograniczona i obowiązuje rezerwacja miejsc:  e-mail: wimbp@wimbp.rzeszow.pl  lub  tel. 17 86 69 402.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy