Reklama

Lifestyle

Wyciągi narciarskie na Podkarpaciu pracują. Gdzie można pojeździć?

Alina Bosak
Dodano: 02.01.2020
48890_gromadzyn
Share
Udostępnij
Uruchomienie wyciągów w Sylwestra 2019 roku obiecywały ośrodki w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. I rzeczywiście na Podkarpaciu można już szusować na nartach. Czynny jest m. in. ośrodek Kiczera Ski w Puławach, Laworta i Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych. W tym ostatnim debiutuje nowy wyciąg z 4-osobowymi kanapami. 
 
Trochę opadów śniegu, minusowe temperatury i intensywna praca armatek śnieżnych dały od 20 cm do 50 cm pokrywy śniegowej na narciarskich stokach Podkarpacia. Pozwoliło to pod koniec grudnia uruchomić kilka wyciągów w regionie. Wciąż pracują i wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend będzie można pojeździć w Puławach, Ustrzykach Dolnych, gdzie dostępne są wyciągi krzesełkowe, a także w ośrodku LeskoSki w Weremieniu oraz w Kalnicy, położonej między Cisną a Wetlią.  
 
W zimowej stolicy Podkarpacia, czyli Ustrzykach Dolnych, czynne są dwie stacje narciarskie. Od tego sezony obie posiadają wyciągi krzesełkowe – zarówno Laworta, jak i Gromadzyń. W stacji Laworta karnet 2-godzinny dla dorosłych kosztuje 40 zł, a dla dzieci 35 zł; 4-godzinny odpowiednio 60 zł i 50 zł. Taniej pojeździmy po godz. 16. Wtedy 2-godzinny karnet dla dorosłego kosztuje 25 zł, a dla dziecka 20 zł; 4-godzinny 35 zł i 25 zł. Dla osób, które wybierają się na dłuższy wypoczynek do Ustrzyk Dolnych, korzystny może być zakup karnetu kilkudniowego. 
 
Tańsze są wjazdy wyciągiem orczykowym i taśmociągiem narciarskim (10 wjazdów za 30 zł). Szczegóły cennika na stronie stacji
 
Nowością tego sezonu na stokach Gromadzynia jest nowa kolej linowa z 4-osobową kanapą. Działają tu obecnie 3 wyciągi: mały i średni (od godz. 9. do 20.) oraz kolej linowa od 9 do 16. Jak informują w ośrodku, duży wyciąg orczykowy jest nieczynny. Karnet 3-godzinny kosztuje 60 zł (normalny) lub 50 zł (ulgowy), a 5-godzinny odpowiednio 75 zł i 65 zł. Jeden wjazd krzesełkiem na górę – 9 zł. Ceny można sprawdzić na stronie ośrodka Gromadzyń.   
 
 
Pojeździć można w Puławach. Ośrodek Kiczera Ski w czwartek, 2 stycznia, na stronie internetowej uprzedza jedynie, że przez cały dzień naśnieża główna trasę, aby warunki na stoku były jak najlepsze. 
 
Cennik karnetów ośrodka Kiczera Ski przedstawia się następująco: 3-godzinny – 60 zł normalny (N), 50 zł ulgowy (U); 4-godzinny – 65 zł N, 60 zł U; 6-godzinny – 75 zł N, 70 zł U; 1-dniowy – 85 zł N, 80 zł U. W ofercie są także karnety wieloprzejazdowe i wielodniowe. Szczegóły na stronie z cennikiem.
 
Dobre warunki panują również na stoku w Weremieniu. Ośrodek Lesko Ski zaprasza od godz. 10 do 20. 4-godzinny karnet na wyciąg orczykowy kosztuje 45 zł. Taniej jest od godz. 17 do 20. Wtedy pojeździć można na karnecie za 35 zł. Są także karnety na godz. 9-17 (65 zł) i 9-20 (75 zł). Szczegóły na stronie:
 
Czynny jest również ośrodek narciarski w Kalnicy, codziennie od godz. 10. Jest tutaj wyciąg talerzykowy o długości 611 metrów z 2 trasami o różnorodnym poziomie trudności oraz krótki wyciąg bezpodporowy położony przy oślej łączce. Pokrywa śnieżna ma tu 20-50 cm. Karnet 10-zjadowy kosztuje 35 zł, a całodzienny – 70 zł. 
 
Przy wspomnianych ośrodkach działają wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, serwis, szkółki narciarskie, bary i restauracje, w których można zjeść coś ciepłego. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy