Reklama

Lifestyle

Pierwsze wyciągi narciarskie na Podkarpaciu już działają. Gdzie na narty?

Natalia Chrapek
Dodano: 13.12.2018
43110_narty
Share
Udostępnij
Aktualnie na Podkarpaciu działa tylko jeden stok narciarski – KiczeraSki w Puławach k. Rymanowa. Jednak w najbliższy weekend pojeździmy na nartach również w Ustrzykach Dolnych na stoku „Gromadzyń”.  
 
Stok „Gromadzyń” posiada zarówno mały wyciąg dla początkujących, jak i duży dla średnio-zaawansowanych. Jeden i drugi będzie czynny od 14 grudnia od godz. 12.00 do 20.00, z kolei w  sobotę i niedzielę od 9.00 do 20.00. Narciarze, którzy zdecydują się na pojedynczy wjazd na stok Gromadzyń Mały/Średni Orczyk zapłacą jedynie 3 zł, a ci którzy zamierzają szusować na Dużym Orczyku – 5 zł. Cennik dostępny jest na stronie www.ustrzyki-narty.pl/cennik-wyciagow-gromadzyn-laworta
 
Na stoku „Gromadzyń” znajdują się 3 trasy: 750-metrowa z homologacją „FIS” na slalom, 800 i 900-metrowa. Przy wyciągu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i szkółka narciarska. 
 
W ośrodku KiczerSki w Puławach Górnych k. Rymanowa na narciarzy czeka już trasa główna o długości 1 km, a pokrywa śnieżna ma tu około 30 cm grubości. Działa też dwuosobowa kolej krzesełkowa. Wielbiciele białego szaleństwa mogą korzystać ze stoku w godzinach 10.00-19.00. Więcej informacji o wyciągu  na stronie www.kiczeraski.pl
 
Przygotowania do rozpoczęcia sezonu narciarskiego rozpoczęły się także w Chyrowej k. Dukli. Jeśli pogoda na to pozwoli, wyciąg ChyrowaSki wystartuje przed świętami Bożego Narodzenia. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy