Reklama

Lifestyle

Migać teatr – w Masce trzy spektakle bez barier

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 10.10.2017
35291_main
Share
Udostępnij

„Czerwony Kapturek”, „Przygody Charliego Chaplina – NIEMy a teatr” i „Tylko jeden dzień” – w niedzielę, 15 października w Teatrze Maska prezentowane będą trzy spektakle – dwa z tłumaczeniem na język migowy i jeden niemy.

Publiczność najpierw zobaczy "Tylko jeden dzień" w ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier. Spektakl będzie prezentowany z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy. Przedstawienie zrealizowane na podstawie sztuki Martina Baltscheita,. Główną bohaterką jest Jętka Jednodniówka, dla której jeden dzień to całe życie. W spektaklu zamiast wyciskacza łez jest opowieść wypełniona mnóstwem przygód, śmiechu, wrażeń i emocji. Wszystko to za sprawą Lisa i Dzika, którzy są gotowi na wszystko, aby życie Jętki, którą dopiero poznali, było wyjątkowe. Dzięki nim okazuje się, że jeden dzień to dość czasu, aby zdobyć prawdziwego przyjaciela (a nawet dwóch!), poznać świat, przejąć się czyimś losem i zarazić wszystkich wkoło swoim optymizmem. Malutka Jętka odkrywa przed nami jeden z największych sekretów szczęścia – nie jest ważne to, jak długie życie mamy przed sobą, ale jak dobrze wykorzystamy dany nam czas.

Spektakl wyreżyserował Jacek Popławski, w obsadzie: Jadwiga Domka, Malwina Kajetańczyk, Natalia Zduń, Henryk Hryniewicki i Maciej Owczarek.

O godz. 18.30 na deskach teatru pojawi się młodzież z grupy teatralnej "TEATRINO -Latający Dywan" wraz z wolontariuszami Podkarpackiego Stowarzyszenia Głuchych, którzy zaprezentują spektakl pt. "Czerwony Kapturek" w wersji z tłumaczeniem na język migowy. „Czerwony Kapturek” w ich ujęciu to tradycyjna bajka przełożona na współczesne realia, w których groza została zastąpiona farsą, z pewnością rozbawi nie tylko najmłodszych. Spektakl wyreżyserowała Mariola Łabno-Flaumenhaft na podstawie scenariusza Mileny Tejkowskiej.

Na koniec wrażeń dostarczą wolontariusze Podkarpackiego Stowarzyszenia Głuchych w niemym przedstawieniu pt. "Przygody Charliego Chaplina – NIEMy a teatr” ". Będzie to okazja, by przekonać się jak wiele można przekazać nie używając słów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy