Reklama

Lifestyle

Tartanowa ścieżka dla biegaczy otwarta. Kiedy zostanie wydłużona?

Alina Bosak
Dodano: 03.10.2017
35179_main
Share
Udostępnij
Na razie tylko 550 metrów, ale ma być więcej – tartanowa ścieżka na rzeszowskich Bulwarach została otwarta wczoraj, 2 października, przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Asystowały mu Renata Grabska i Matylda Kowal, utytułowane sportsmenki i ambasadorki sportów biegowych, oraz młodzi lekkoatleci z Zespołu Szkół Sportowych.  
 
Nowe inwestycje na rzeszowskich Bulwarach to 500-metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, łączący okolice hali na Podpromiu z promenadą biegnąca od strony mostu Zamkowego w kierunku zapory oraz 550-metrowy odcinek bieżni tartanowej, powstały między mostkiem na potoku Rudka, a zaporą.

Cała inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, a realizowana z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020 w ramach projektu „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie”. Jej wykonawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie, a koszt realizacji sięgnął kwoty prawie 773 tys. zł.

Pierwszy odcinek ścieżki tartanowej na rzeszowskich Bulwarach nie zaspokoi na razie apetytów biegaczy, ale być może już w przyszłym roku ścieżka zostanie rozbudowana. 6 października kończy się głosowanie na projekty zawarte w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim. Wśród propozycji jest projekt pn. „Na Zdrowie” i dotyczy właśnie rozbudowy ścieżki dla biegaczy.

Zakłada on budowę dwóch kolejnych odcinków za 1,5 mln zł. Pierwszy, o długości 1250 m ma się zaczynać przy parkingu obok Mostu Zamkowego, a kończyć przy Moście Karpackim. Drugi, który mierzyłby 1500 m, jest planowany od Mostu Karpackiego (Zapory) do Lisiej Góry (Plac Zabaw). Korzystanie ze ścieżka do biegania z poliuretanu, czyli opartej na technologii nieasfaltowej, jest przyjaźniejsze dla stawów osób biegających. A pasjonatów tego sportu w Rzeszowie i na Podkarpaciu nie brakuje, co widać po tłumach na odbywających się w mieście imprezach biegowych.

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu do projektu, takimi inwestycjami mogą się pochwalić miasta Europy Zachodniej. W Budapeszcie jest ścieżka biegowa na wyspie św. Małgorzaty, podobne wybudowano również w Nyiregyhazie, partnerskim mieście Rzeszowa.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy