Reklama

Lifestyle

14. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy. Program i goście

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 23.10.2022
68249_bargiel
Share
Udostępnij
Już za dwa tygodnie Rzeszów zostanie opanowany przez miłośników podróży i ludzi ciekawych świata. 14. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata odbędzie się od 4 do 6 listopada w Kinie Zorza. Za sprawą opowieści, filmów i zdjęć znów będzie okazja zwiedzić cudowne zakątki globu i podejrzeć ulubionych podróżników w akcji. Będziemy zwiedzać świat rowerem, samolotem, jachtem, vanem, kajakami, to jeszcze odwiedzimy Grenlandię, Afrykę, Australię, Ameryki i nawet podejmiemy próbę zdobycia Everestu i zjazdu na nartach z najwyższej góry świata! W programie są też premiery książek i spotkania z autorami, a także projekcja przygodowego filmu dokumentalnego. Więcej informacji o programie na www.kalejdoskoppodrozniczy.pl/program2022/. Bilety i karnety są dostępne na www.kalejdoskoppodrozniczy.pl/bilety/ i stacjonarnie w kasie Kina Zorza przy ul. 3 Maja 28 w Rzeszowie. 
 
Podróżniczy weekend rozpocznie się już w piątek rano prelekcjami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży w ramach Akademii Młodych Odkrywców. Wieczorem w Kinie Zorza wystartują główne wydarzenia festiwalowe. W programie prelekcja Dominiki i Marcina Kozłowskich o Afryce, spotkanie przedpremierowe wokół książki Adama Wajraka „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”,  wystąpienie Joanny Pajkowskiej – pierwszej Polki, która samotnie odbyła rejs dookoła świata. Jako ostatni w piątkowy wieczór na scenie pojawi się Andrzej Bargiel, który w rozmowie z Kubą Nizińskim opowie o dwóch ostatnich wyprawach w ramach Everest Ski Challenge. 

Grupa Bieszczadzka GOPR w Rzeszowie

W sobotę na spotkaniu z Iwoną Marczak będzie okazja odkryć uroki i kulisy podróżowania z mamą. Ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR – Jan Koza, Krzysztof Klepek i Tomasz Ostrowski – opowiedzą o tajnikach akcji ratunkowych na skitourach oraz swoim udziale w międzynarodowych zawodach. Kasia i Łukasz Gawlas vlogerzy Podróżovanie pokażą, jak wygląda życie w drodze i vanie. Adam Jarniewski zabierze publiczność na Grenlandię. Drugi dzień imprezy zakończy się w Ameryce Środkowej, której sekrety związane z szamanizmem zdradzi Krystian Bielatowicz. 
 
W ostatni dzień festiwalu Paweł Kunz postara się udowodnić, że tanie podróżowanie to nie tylko sztuka dla wybranych. Z Marią Garus widzowie będą przemierzać Ameryki na rowerze od Alaski do Argentyny. Na scenie pojawi się też Marek Niedźwiecki. Listę gości będzie zamykać Łukasz Czepiela – mistrz świata Challenger Red Bull Air Race, który w rozmowie z Tomkiem Buszewskim opowie o swoich podniebnych podbojach i drodze od pierwszych lotniczych kroków, które stawiał w Rzeszowie do światowej klasy sportowca. Kalejdoskopowy weekend zakończy się w Peru na wyprawie Canoandes ’79. Wspomnienia z ekspedycji powrócą z seansem filmu Godspeed, Los Polacos w reż. Adama Nawrota. 

Kalejdoskop Podróżniczy w Zorzy

Więcej informacji o programie na www.kalejdoskoppodrozniczy.pl/program2022/. Bilety i karnety są dostępne na www.kalejdoskoppodrozniczy.pl/bilety/ i stacjonarnie w kasie Kina Zorza przy ul. 3 Maja 28 w Rzeszowie. 

14. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa – Konrada Fijołka.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy