Reklama

Lifestyle

Joanna Brodzik w Ogrodach Literackich w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 18.08.2022
66003_brodzik
Share
Udostępnij
W niedzielę, 28 sierpnia o godz. 16.00 będzie się można spotkać z Joanną Brodzik w Ogrodach Bernardyńskich w ramach Letnich Ogrodów Literackich w Rzeszowie. Wstęp wolny! W przypadku intensywnych opadów, spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13.
 
Joanna Brodzik, doskonale znana jako aktorka, jest też autorką wydanej w 2021 roku książki – „Umami. Opowieści i przepisy”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Koncept. Wielką pasją Joanny Brodzik jest bowiem gotowanie. Aktorka umieściła w książce nie tylko ciekawe przepisy na tradycyjne i nieco bardziej egzotyczne potrawy –  znajdziemy w niej również dowcipne i wciągające historie związane, oczywiście z jedzeniem.

Ta książka to sensualna podróż przez kontynenty pachnące cynamonem, szafranem, dojrzałymi pomidorami i ukochanymi truskawkami. Dowiesz się z niej, jaki wpływ na kulinarną mapę świata mieli Marco Polo, Krzysztof Kolumb czy Amerigo Vespucci i kto przypłacił życiem ich wiekopomne odkrycia. Jaki związek z soczewką ma soczewica i uprawy jakich roślin zmieniły bieg historii. Autorka podpowie, jak odnajdywać przyjemność w dotykaniu chrupiącej skórki chleba i kontemplowaniu koloru jadalnych kwiatów. Doradzi, jak nie marnować jedzenia, kiedy warto zacząć przygotowywać noworoczny bigos i czym zastąpić cukier w diecie. W książce przepisy, które powstały z miłości do ludzi, szacunku do produktów i umiejętności słuchania historii opowiadanych przy wspólnym stole. Ta lektura to prawdziwa gawęda kulinarna.
 
Joanna Brodzik, urodziła się w 1973 roku w Krośnie Odrzańskim. Aktorka, absolwentka warszawskiej PWST. Największą popularność przyniosły jej role w serialach: „Kasia i Tomek”, „Graczykowie”, „Dom nad rozlewiskiem” czy „Magda M.”, za które wielokrotnie była nagradzana między innymi Telekamerami. Joanna Brodzik zagrała również w filmie na podstawie książki Katarzyny Grocholi „Nigdy w życiu!”.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy