Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon w sierpniu i wrześniu organizuje bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych oraz działaczy społecznych z Rzeszowa. Są one częścią projektu Rzeszowskie Centrum Innowacji Społecznych 2.0.
Wsparciem III sektora Prawnikon zajmuje się już od 5 lat. W tym roku działania te objęte zostały projektem pn. "Rzeszowskie Centrum Innowacji Społecznych 2.0". Skierowany jest on do mieszkańców Rzeszowa – organizacji pozarządowych, aktywnych obywateli i grup nieformalnych, którzy działają lub chcą działać na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Chcemy podnieść skuteczność i powiększyć skalę oddziaływania liderów społecznych, aktywistów, rozwijając ich kompetencje i wzmacniając potencjał inicjatyw społecznych mieszkańców Rzeszowa. Oferujemy im wsparcie animacyjne, edukacyjne i promocyjne. Takie projekty służą profesjonalizacji usług świadczonych przez III sektor – podkreśla Patricia Mitro, dyrektor zarządzająca Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon.
Rzeszowskie Centrum Innowacji Społecznych 2.0. oferuje szkolenia organizacji pozarządowych i działaczy w formie online, doradztwo strategiczne i mentoring online oraz zamierza zorganizować jednodniowe targi NGO online.
W najbliższym czasie nieodpłatnie można wziąć udział w szeregu tematycznych szkoleń:
• Kwestie formalno – prawne – omówienie specyfiki form prowadzenia podmiotów ekonomii społecznej (online) – 9 sierpnia, w godzinach 9:00 – 13:00
• Pomoc w zakładaniu ngo, w tym procedury zakładania i rejestracji organizacji pozarządowych (online) – 10 sierpnia, w godzinach 9:00-13:00
• Nowe technologie w NGO (online) – 11 sierpnia, w godzinach 15:00-19:00
• Pozyskiwanie środków dla NGO – Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej (online) – 12 sierpnia, w godz. 9:00-13:00.
• Budowanie brandu organizacji pozarządowej – narzędzia (online) – 16 sierpnia, w godzinach 16:00 – 20:00
• Strategia rozwoju – model Canvas (stacjonarnie) – 2 września, w godzinach 16:00 do 20:00
• Liderstwo – Thinking Design (stacjonarnie) – 7 września, w godzinach 16:00 – 20:00
• Networking i sieciowanie mocą rozwoju NGO (online) – 8 września, w godzinach 9:00 – 13:00
• Partnerstwo – współpraca z JST i konkursy ofert (stacjonarnie) – 9 września, w godzinach 16:00 – 20:00
• Zarządzanie w NGO – modele zarządzania (stacjonarnie) – 10 września, w godzinach 9:00 do 13:00
Każde szkolenie trwa 4 godziny zegarowe i kończy się uzyskaniem certyfikatu ze szkolenia. Prowadzone one będą w formule hybrydowej. Praca ma się odbywać w grupach maksymalnie 15-osobowych. Aby wziąć udział w szkoleniach, należy wypełnić ankietę i zarezerwować sobie miejsce, bowiem liczba uczestników jest ograniczona. Rekrutacja trwa w sposób ciągły. Liczy się kolejność zgłoszeń.