Lifestyle

Minuta dla VIP-a: Marta Niewczas o polityce przestrzennej Rzeszowa

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 22.05.2015
19677_marta-Niewczas
Share
Udostępnij
Na myśl o planach urbanistycznych Rzeszowa Marcie Niewczas szybciej bije serce, bo – jak mówi – jest to temat, który wywołuje ogromne emocje. – O tym, czego brakuje w Rzeszowie, można by napisać doktorat, a Rzeszów ma przecież ogromny potencjał…. Co jeszcze odpowiedziała wielokrotna mistrzyni świata w karate i wieloletnia rzeszowska radna, gdy zapytaliśmy, jak ocenia politykę przestrzenną Rzeszowa? Koniecznie oglądnijcie na portalu oraz na Facebooku BIZNESiSTYL.pl.
 
Minuta dla VIP-a to 60 sekund krótkiej i rzeczowej wypowiedzi osób znanych i związanych z Rzeszowem i Podkarpaciem. Tym razem te kilka zdań poświęcają odpowiedzi na pytanie: Jak oceniam politykę przestrzenną Rzeszowa? Dr Marta Niewczas, sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym i pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, wieloletnia rzeszowska radna, uważa że wyzwaniem dla miasta byłoby przeniesie miejskiego wieczornego życia z centrum miasta nad Wisłok. 
 
Widzi również spore zagrożenie dla przestrzennego porządku w mieście. – W Rzeszowie nie mogą rządzić inwestorzy, którzy mają duże pieniądze. Dzisiaj trzeba myśleć o planach zagospodarowania przestrzennego na następne 5, 10, 20 czy 100 lat. Do tego trzeba jednak wielkiej odwagi – zauważa Marta Niewczas.
 
Całość do obejrzenia na YT. To zaledwie minuta. Zachęcamy do śledzenia i komentowania.
 


Share
Udostępnij

Nasi partnerzy